Batuhan Yaşar Cebli’nin “Geo-Metry” Sergisi Gama Galeri’de AçılıyorBatuhan Yaşar Cebli’nin eserlerinden oluşan “Geo-Metry” sergisi 30 Ekim 2022 tarihinde Gama Galeri’de sanatseverlerle buluşacak.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği, Gama Galeri’de sergi serisine devam ediyor. Batuhan Yaşar Cebli’nin ürettiği eserler, Dr. Feride Çelik küratörlüğünde 30 Ekim’de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 19 Kasım tarihine kadar devam edecek sergide, toplamda 15 adet eser yer alıyor.

Batuhan Yaşar Cebli, Geo-Metry Sergisi
Batuhan Yaşar Cebli, Geo-Metry Sergisi

Batuhan Yaşar Cebli, çalışmalarında yaşamın karmaşık ve metropolitan yönünü yansıtmayı benimsiyor. Genellikle akrilik boya tercih ettiği resimlerinde mimariden esinlenerek üçgenleri ve geometrik şekilleri öne çıkaran Cebli, Geo-Metry sergisi ile sanatın sonsuz dünyasında çizgi, şekil ve renklerle kurduğu dünyada benliğini, kendini ve özünü arıyor.

Sanat anlayışı, sade ve düz anlatım olduğu kadar yeri geldiğinde soyut kurgulu bir etki biçimi arayışına da dayanan Batuhan Yaşar Cebli, eserleriyle geometri buluşmasını şu sözlerle ifade ediyor: ’Düzen, bazen geometrik şekillerde bazen de bu şekillerin aşırıya kaçmış, birbirinin üstünde, çakışan çizgilerinde kendi kimliğini bulur. Şekillerin çakışmalarda barındırdığı köşeler, sığınma alanlarımız olduğu gibi aşırılığın düzen içinde bizlere sırıttığı en belirgin noktalardır. Bu alanlara baktığımızda hissettiğimiz derin duygular, benlik arayışımızın en belirgin kanıtıdır.”

Geo-Metry sergisi, 30 Ekim-19 Kasım 2022 tarihleri arasında Gama Galeri’de görülebilir.


Gama Galeri

Kuloğlu, Turnacıbaşı Cd. No:21, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir