BAU Pera Sahne Açılıyor: Gelirleri İle Özel Tiyatrolar Nefes AlacakBAU Pera Sahne
BAU Pera Sahne Ocak Programı

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Konservatuvar’ının Galata’daki tarihi yerleşkesinde yer alan BAU Pera Sahne, perdelerini açıyor. 100 kişilik seyirci kapasitesi, kara kutu (blackbox) formundaki ayarlanabilir sahne düzeni ve tam donanımlı teknolojik altyapısı ile Pera Sahne, yeniden yükselişe geçen Beyoğlu’nun nitelikli kültür sanat mekanlarından biri olacak.

Galata Kulesi, Şişhane metrosu ve Karaköy yokuşuna komşu olan mekanda yalnızca performans alanı değil, aynı zamanda Konservatuvar öğrencilerinin prova odaları, kütüphaneleri ve stüdyoları da bulunuyor. Farklı disiplinlerden çok sayıda sanatçının katılımıyla kapısını açmaya hazırlanan sahnede; “fine dining” lokantası da hizmet verecek. Bu özellikleriyle hem sahneyi kullanmak isteyen sanatçılara hem de seyircilere zengin bir kültürel deneyim imkanı sunulacak.

Aylık temalarla haftanın belirli günleri sabit programlarla izleyiciyle buluşacak olan Pera Sahne, konserler, tiyatro oyunları, dinletiler, müzikaller ve panellerle sanatın iyileştirici gücüne katkı sunarken; pandemi kısıtlamalarında ekonomik zorluklar yaşayan sanat gruplarını desteklemek ve yeni doğan ekiplerin mekan engeliyle karşılaşmamaları adına açıldığı 2022 bahar dönemi boyunca ağırladığı tiyatro ve müzik ekiplerinden hiçbir ücret almayacak. Böylece, gösteri gelirleri tamamen ekiplere kalacak.

İlk olarak 5 Ocak’ta Kayhan Berkin’in uyarlayıp yönettiği ‘Kreutzer Sonat’ seyirciyle buluşacak.

Biletler tiyatrolar.com.tr adresinde.


BAU Pera Sahne

BAU Konservatuvar Yerleşkesi, Emekyemez, Şişhane Sk. No:17, 34420 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.