Baxter Dury 14 Haziran 2023’te Zorlu PSM’de!

Alternatif Pop-Rock’ta Özgün Tarzını Yaratan Baxter Dury 14 Haziran 2023’te Zorlu PSM’de!Zorlu PSM, #BuYazıÇokSeveceksin mottosuyla geçen sezon başlattığı PSM Loves Summer by %100 Müzik serisinde sahne alacak isimlerden ikincisini açıkladı. Londra ile özdeşleştirilen 1990’ların dream pop melodilerini disko melodileriyle harmanlayarak başladığı müzik kariyerini kendine has tarzıyla hikaye anlatıcılığı yaparak sürdüren Baxter Dury, PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 14 Haziran 2023’te Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverle buluşacak.

Baxter Dury
Baxter Dury

Güçlü ve kendine has vokal becerileriyle hayata dair alaycı gözlemlerini hikayeleştirerek anlatan Baxter Dury, 14 Haziran akşamı PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında Turkcell Sahnesi’ne geliyor. Müzikal hayatına acı bir tesadüfle pub rock/new wave ikonu babası Ian Dury için düzenlenen anma töreninde sahne alarak başlayan Baxter Dury, 2002’den bu yana new wave, indie rock, indietronica, alternative pop ve post-disco türlerinde üretimlerini sürdürüyor. 2017 yılında yayımladığı “Prince of Tears” ile disco sound’una göz kırpan Baxter, büyük çıkışını da bu albümle gerçekleştirdi. 

2020 çıkışlı PIAS etiketli albümü “The Night Chancers” ile biraz sade, yine de oldukça gösterişli bir şekilde dinleyenleriyle buluşan Baxter Dury, 2021 yılında Fred Again.. ile yayınladığı “Baxter (these are my friends) ile ses getiren bir işe daha imza attı. Son olarak aynı yıl “D.O.A” teklisiyle dijital platformlarda yerini alan Baxter Dury, “Cocaine Man”, “Miami”, “I’m Not Your Dog” gibi sevilen şarkılarıını seslendirmek için 14 Haziran akşamı PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisi kapsamında, unutulmaz bir atmosferde gerçekleşecek Baxter Dury konserinin biletleri 9 Aralık Cuma günü passo.com.tr’de satışta!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir