“Bazen Hiç Olmadığından Daha İyi Olur” Tobias Rehberger Sergisi

Pilevneli Gallery Dolapdere’de, Fairmont, PriveePR, Juton, Nespresso, Kalebodur ve Mutlubiev’in katkılarıyla gerçekleştirilen sergi, 9 Eylül-2 Kasım 2019 tarihleri arasında seyircisini ağırlamaya hazırlanıyor.

Tobias Rehberger’in son dönem işlerinden ve daha önce sergilenmiş beş heykelinden oluşan yeni sergisi “Bazen Hiç Olmadığından Daha İyi Olur”, 9 Eylül – 2 Kasım 2019 tarihleri arasında PİLEVNELİ Dolapdere’de yer alacak. Sergide, Rehberger’in “Enfeksiyonlar”, “Portre Heykelleri”, “Yumurta Vazo Heykelleri”, “Ret” adlı çalışmalarının yanı sıra suluboyaları ve neon işleri yer alacak.

"Bazen Hiç Olmadığından Daha İyi Olur" Tobias Rehberger Sergisi

Almanya’nın önemli çağdaş sanatçılarından biri olan Tobias Rehberger, mimari ve tasarım alanlarında çalışarak iki disiplinin kesişiminin güzel sanatlarla ilişkisini keşfediyor. Rehberger sokaktaki neon levhalar, cırtbant ile yapılmış lambalar, vazo heykeller gibi eserleriyle sanatını yeni ve ‘kutsanmamış’ bağlamlardan yaratarak seyircisini bir deneyimin parçası olmaya davet ediyor. Sanatçı interaktif mimari enstalasyonlarının yeni bir örneğini PİLEVNELİ Dolapdere’ye kurmaya hazırlanıyor. Sergisi süresince ve sonrasında galerinin teras katında yer alacak bu enstalasyon, yemek yenilebilecek, kahve içilebilecek, vakit geçirilebilecek bir sosyal platform görevi üstlenerek ziyaretçilerin deneyimine katkıda bulunacak.

PİLEVNELİ Dolapdere
IRMAK CAD. NO:25, DOLAPDERE/ISTANBUL

Açılış: 9 Eylül 2019, 18:00 – 21:00

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir