‘Belleğe Çağrılar’ Adlı Karma Sergisi Gallery 11.17’de



Gallery 11.17 ‘Belleğe Çağrılar’ sergisiyle farklı disiplinlerden dokuz sanatçıyı bir araya getiriyor. Bellek, bağlam ve konu olarak güncel sanat açısından gerek araştırma süreci gerek üretim süreci ile farklı yaklaşımlarla sanatçılar tarafından sıklıkla ele alınan bir mesele olarak karşımıza çıkıyor.

Aytaç Beyazgül
Aytaç Beyazgül

Belleğe Çağrılar sergisinde izlenecek eserlerde; öteden beri gelen doğa ve mekan anlatısının kanıksanmış kabulünü yerinden eden yeni doğa ve şehir anlatısına, buluntu nesne ve terk edilen hatıranın tarifinden, toplumsal meselelere, kişisel hatırlama eyleminin yarattığı gel-gitler neticesinde hatıraya bakışı sanatçının öznel sahip olduğu özleme duygusunun yerine bugünkü duyumsamasıyla yeniden yineleme eylemine geniş bir yelpaze izlenebilir.

Diğer yaklaşımlar; fenomen tarihten politik tarihe, şiir ve belgeleri referans alan unutmama duyarlılığına, toplumsal bellek açısından maruz kalınan kelimelerin yüküne değin bir çok farklı hatırlama eylemi temsilleri sergide yer alan eserlere yansıyacaktır.

Sergide yer alan sanatçılar; Haydar Akdağ, Atilla Atala, Bengisu Bayrak, Aytaç Beyazgül, Merve Dündar, Öznur Eren, Osman Nuri İyem, Yasemin Keltek, Didem Ünlü.

Sergi 02 Ekim 2022 tarihine kadar Gallery11.17’de görülebilir.


Gallery 11.17

Caddebostan, Gökçe Sk. No:11/A, 34000 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.