Beni Sakın Yumruklardan Festival Prömiyerinin Ardından Sezon Boyunca İzleyiciyle Buluşacak

Yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali’nin üstlendiği Beni Sakın Yumruklardan, 14 Aralık’ta Alan Kadıköy’de, 8 Ocak’ta ise Zorlu PSM’de sahnelenecek. Biletler, 30 Kasım Salı günü satışa sunulacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) 2020 yılında, Türkiye’nin önde gelen kültür-sanat kurumlarından BKM, DasDas, ENKA Sanat ve Zorlu PSM ile birlikte başlattığı ‘Ortak Yapım’ projesi kapsamında sahnelenen ilk oyun Beni Sakın Yumruklardan, Aralık ve Ocak aylarında izleyiciyle buluşuyor. Oyun, 14 Aralık Salı günü Alan Kadıköy’de; 8 Ocak Cumartesi günü ise Zorlu PSM’de sahnelenecek. Biletler 30 Kasım Salı saat 10.30’da passo.com.tr ile İKSV ana gişeden genel satışa sunulacak.

Türkiye prömiyeri 19 Kasım’da 25. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleştirilen oyunun yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali üstleniyor. Ceren Ercan’ın yazdığı, Yelda Baskın’ın yönettiği oyunda Yiğit Sertdemir ve Ecem Uzun rol alıyor.

Beni Sakın Yumruklardan, son yıllarda yeni medya üzerinden yaratılan “iptal kültürü”ne mizahçı olmayı deneyen iki insanın gözünden bakıyor. Oyun, yeni medyanın adalet ve değişim üzerinden vaat ettiklerini tartışmaya açıyor. Bir “açık mikrofon” akşamında yolları kesişen farklı kuşaktan iki kişi; kişisel olanın hikâyeleştirilmesi ve mizahın sınırları üzerine düşünmeye başlıyor.

Beni Sakın Yumruklardan oyununun biletleri Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışın ardından, 30 Kasım Salı 10.30’da passo.com.tr ile İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) genel satışa sunulacak.

Beni Sakın Yumruklardan
Yapımcı:
İstanbul Tiyatro Festivali
Yazan: Ceren Ercan
Yöneten: Yelda Baskın
Sahne ve Işık Tasarımı: Kerem Çetinel
Koreografi: Melih Kıraç
Ses ve Müzik Tasarımı: Barlas Tan Özemek
Dramaturji: Ceren Ercan
Afiş Tasarımları: Bülent Erkmen, Esra Kılıç
Fotoğraflar: Muhsin Akgün
Asistan: Harun Kuri
Oynayanlar: Yiğit Sertdemir, Ecem Uzun

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.