Betül Kılıç’ın Felaketin Hatırası Kitabı İnkılâp Kitabevi Etiketiyle Raflarda Yerini Aldı

Felaketin Hatırası
Felaketin Hatırası

Okurların büyük bir heyecanla beklediği Betül Kılıç’ın yeni romanı Felaketin Hatırası, bir aşk ve kendini buluş serüvenine davet ediyor. Güçlü satırlarıyla okuru 13. yüzyılda tarihsel bir yolculuğa çıkartan kitap, dönemin politik atmosferini de anlatıyor.

Felaketin Hatırası, Venedikli bir tüccar olan Lorenzo’nun aşkı ve dini arasında seçim yapmak zorunda kalmasını anlatıyor. Bir insanın aşkı uğruna yapabileceği fedakârlıkları tarihten kesitlerle başarılı bir şekilde harmanlayan Betül Kılıç, okuyucularına mistisizmin ve sufiliğin kapılarını aralıyor.

Betül Kılıç’ın Felaketin Hatırası kitabı 13. yüzyılın karanlık atmosferiyle dönemin iktidar savaşları ve entrikalar eşlik ediyor. Lorenzo’nun hikâyesini Betül Kılıç’ın güçlü kaleminden okurken, tarihe ve insan soyuna başka bir gözle bakacaksınız.

ARKA KAPAK

“Ölümden korkuyor musun?”

“Ölüm korkumu öldürdüm ben.”

“Nasıl?”

“Çünkü onun, bir odadan diğerine geçmek kadar basit olduğunu biliyorum artık.”

Betül Kılıç, politik ve mistik ögelerle bezeli yeni romanında bir on üçüncü yüzyıl aşk hikâyesi anlatıyor. Felaketin Hatırası, Venedikli tüccar Lorenzo ve onun hayatına yön veren aşkından hareketle farklı dinlerden ve devletlerden olma hallerine, aşk uğruna göze alınanlara, insanın sınırlarından varlık-hiçlik tartışmalarına uzanan masalsı bir anlatı sunuyor.

Ferlaketin Hatırası, Anadolu tarihindeki egemenlik çatışmaları ve işgaller, saray entrikaları ve bu entrikaların halka yansımaları hakkında gerçeğe dayalı kesitler sunarken; dönemin hâkim inanışlarına, sufiliğe, büyü ve büyücülere dair de pek çok anekdot aktarıyor.

Elinizdeki roman, bir yandan aşkın ve fedakârlığın da en güzel örneğini veriyor, diğer yandan ise insanın nefsi ile imtihanına, sabır savaşına dair çok şey söylüyor. Felaketin Hatırası, Betül Kılıç’ın güçlü kalemiyle…

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.