Beykoz Kundura’da 8 Mart Kutlamalarına Lara Di Lara ve ‘Edepsiz Kadınlar’ ile Devam

Beykoz Kundura’nın Kadın Tarihi Ayı ve Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına eşlik eden Mart programında bu hafta, sinemanın ilk komedyen kadınlarına selam gönderen canlı müzik eşliğinde sessiz film gösterimleri ve yerli sahnelerin özgün seslerinden Lara Di Lara konseri var.

Lara Di Lara "Sudaki Çığlık"
Lara Di Lara

Kadınlara adanan şarkılar

11 Mart Cuma akşamı Kundura Sahne’de gerçekleşecek Lara Di Lara konseri, sürpriz konukların da katılımıyla Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde unutulmaz bir gece yaşatacak. Caz’dan folk’a, r&b’den synth pop’a uzanan geniş skalada, denemekten korkmayan müziği, cesur sözleri ve büyüleyici sahnesiyle çok sevilen Lara Di Lara, ‘toprak, hava ve suda olan bitenler’i anlattığı şarkılarını bu kez kadınlara adayacak. %100 temiz hava ile çalışan ve karışım hücresi içermeyen sertifikalı havalandırma sistemleri ile seyirciye güvenli bir izleme ortamı sunan Kundura Sahne’de oturmalı düzende gerçekleşecek konser 11 Mart Cuma akşamı saat 21:00’de başlayacak.

Beykoz Kundura’da 8 Mart Kutlamalarına Lara Di Lara ve ‘Edepsiz Kadınlar’ ile Devam
Nasty Women – Betty’s Boat

İlk kadın komedyenlere selam

12 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de ise Kundura Sinema’nın geçen yıl çevrimiçinde büyük ilgi gören Sinema’nın Edepsiz Kadınları adlı sessiz film programın ikincisi sinema salonunda ve canlı müzik eşliğinde gösterilecek.

20. yüzyılın ilk çeyreğinden 8 filmin yer aldığı ve piyanoda Gonca Feride Varol, kemanda Seçil Başabak Kalyoncu’nun müzikleri eşliğinde izlenebilecek Sinema’nın Edepsiz Kadınları, ahlâk kavramı ve cinsiyet rolleriyle sınırlandırılmayı reddeden, kuralları hiçe saymış ilk kadın komedyenlere selam gönderiyor. Adını, Donald Trump’ın 2016 yılında Başkanlık Tartışması sırasında rakibi Hillary Clinton’a yönelik bir hakaret olarak sarf ettiği ve bir anda küresel bir feminist hareketinin sloganına dönüşen “nasty woman” (edepsiz kadın) sözünden alan program; komedi oyuncusu kadınların sinema tarihindeki rollerini bugünden değerlendirmek adına da eşsiz bir fırsat sunuyor.

%100 temiz hava ile çalışan ve karışım hücresi içermeyen sertifikalı havalandırma sistemleri ile seyirciye güvenli bir izleme ortamı sunan salonlarda gerçekleşecek etkinliklerin sınırlı sayıdaki biletlerini beykozkundura.com adresinden satın alabilir; iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

KONSER: LARA Dİ LARA
Tarih: 11 Mart 2022, Cuma
Saat: 21:00 Yer: Kundura Sahne
Biletler: 125 TLbeykozkundura.com

FİLM: SİNEMANIN EDEPSİZ KADINLARI / NASTY WOMEN
Tarih: 12 Mart 2022, Cumartesi
Saat: 17:00 Yer: Kundura Sinema
Biletler: İndirimli (25 yaş altı) 65 TL, Tam 85 TLbeykozkundura.com

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar