Beyza Aksoy’un Yepyeni Serisi Siyam’ın İlk Kitabı Raflara Çıktı

Gençlik edebiyatının yükselen ismi Beyza Aksoy, yepyeni bir roman serisinin ilk kitabını okurlarla buluşturdu! Siyam-Kış Güneşi, Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı! 22 yaşındaki genç yazar, yeni serisi Siyam’ı “Hepimizin hayatlarını etkileyen ve evlerimizde daha çok vakit geçirmemize neden olan pandemi sırasında beni dış dünyadan koparan büyülü bir roman serisi,” olarak tanımlıyor. Serinin ilk kitabı Kış Güneşi, okurları tıp fakültesi öğrencisi Karaca’nın, bir şüphenin peşindeki yolcuğuna ortak ediyor. Beyza Aksoy, romana eşlik edebilecek şarkıların yer aldığı bir çalma listesi önerisini de okurlarla paylaşıyor.

Siyam-Kış Güneşi
Siyam-Kış Güneşi

Çocuk yaşlarından beri yazı yazmaya merakı olan Beyza Aksoy, bugüne kadar Denizimsi, Siyah Kuğu 1, Siyah Kuğu 2 – Ruh Kadehi, Açık Yaralar ve Dikiş İzleri, Kül Kelebek, Kelebeği Öldürmek, Onun Şeytanları, Vernem Nidahen – Açık Yaralar ve Dikiş İzleri 2 olmak üzere toplam yedi romanını Epsilon logosuyla okurlara ulaştırdı.

Genç yaşına rağmen yazma tutkusuyla dikkat çeken ve özellikle Z kuşağının çok büyük bir ilgiyle takip ettiği Beyza Aksoy, pandemi döneminde kaleme aldığı yeni serisi Siyam’ın ilk kitabı Kış Güneşi’yle bir kez daha okurlarıyla buluşuyor. Serinin Kış Güneşi ile başlayan macerası, ilerleyen aylarda Kanbeyaz ile devam edecek.

Tıp fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Karaca, öğrenim gördüğü hastaneye gelen çağrıyla yıllar önce evi terk etmiş abisinin boks müsabakasına gittiğinde, pek de rayında olmayan hayatının tamamen rayından çıkacağından bihaberdi. Seçimler yapıldı. Kararlar verildi. Gece sona erdi. Boğucu sabahlar başladı… Ardından ona bir seçim şansı verildi: Ya ölenin gittiğini kabullenecek ve yasını sessizce, hayatına kaldığı yerden devam ederek tutacaktı ya da düşmanla işbirliği yapacak ve gerçekleri tırnaklarıyla kazıyacaktı geçmişin tozlu duvarlarından. Bir şüphenin peşinden…

Beyza Aksoy’un yeni serisinin ilk kitabı Siyam-Kış Güneşi, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar