Bir Adım Geriden’in Yeni Teklisi “Kararsın” Çıktı!

Bir Adım Geriden grup üyeleri

Beş yıl önce şans eseri tanışan Eren Yetik (Davul), Melihcan Çalışkan (Bas Gitar) ve Oğuzhan Özgür (Elektrik Gitar), Kadıköy’de ilk provalarını aldıklarında bambaşka tarzlarla başlayan uzun bir yolun ilk adımını attılar. Sonu gelmeyen vokal rotasyonları, sahnelerle geçen bir dönem ve sayısız ayrılığın ardından başladıkları yere geri dönen bu üçlüye vokal rotasyonunu kesin bir şekilde sonlandıran Emirhan Göl (Vokal) eklendi. Bir Adım Geriden, 2020 yılının son çeyreğinde kurulurken “Kal Bende” isimli teklilerinin temeli de aynı günün ortasında atıldı.

Bir Adım Geriden, indie ve alternatif rock dinamiklerini, başta gitar ve melodik klavyelerle müziğinde buluşturuyor. Yirmili yaşların başında olmanın spontane tecrübelerinden yansıyan sözlerini de, müziğiyle birleştirerek dinleyicilerine sunuyor.

Kuruluşunun üçüncü ayında “Kal Bende” isimli teklilerini hazır hale getirerek yayınlayan grup, iki ay sonra “Rüyam Biterken” isimli teklilerini Avrupa Müzik etiketiyle yayınladı. Bu süreçte BBI Music Co.’nun da desteğini alan grup, yeni teklisi Kararsın‘ı Avrupa Müzik/GROW etiketiyle yayınladı.

“KARARSIN” KÜNYE
Söz: Melihcan Çalışkan
Müzik: Bir Adım Geriden
Prodüktör: Gökhan Karkış
Kayıt: Mert Kasap (Erekli-Tunç Stüdyoları)
Mix: Gökhan Karkış
Mastering: Turgay Poyraz Yıkılmaz
Artwork: Buket Akboyun
Menajerlik: BBI Music Co.
Yapım Şirketi: Avrupa Müzik / GROW Records

Vokal: Emirhan Göl
Elektro Gitar: Oğuzhan Özgür
Bas Gitar: Melihcan Çalışkan
Davul: Eren Yetik
Klavye: Özgür Özgen Fişek (Cetacea)

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir