Bir Yaz Gecesi Festivali’ni Hedonutopia ve The Away Days Şarkıları KapatıyorBeykoz Kundura’nın bu yıl altıncısı düzenlenen açık hava etkinliği Bir Yaz Gecesi Festivali, 14 Ağustos Pazar günü sona eriyor. İstanbullu film ve müzik tutkunlarına Boğaz’ın kıyısında ve yıldızların altında unutulmaz bir yaz yaşatan festival, “Breakfast at Tiffany’s / Tiffany’de Kahvaltı” ve “The Party / Tatlı Budala” adlı filmlerin gösterimi ve Hedonutopia ve The Away Days konseri ile bu yılki yolculuğunu tamamlayacak.

Bir Yaz Gecesi Festivali’ni Hedonutopia ve The Away Days Şarkıları Kapatıyor
The Party

Sellers ve Hepburn başrollerde

Bir Yaz Gecesi Festivali’nin bu yıl odağına aldığı Oscar ve Grammy ödüllü Amerikalı besteci Henry Mancini’nin müziklerini yaptığı ve Blake Edwards’ın yönettiği iki klasik film, restore edilmiş kopyalarıyla bu hafta Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşacak. Peter Sellers’ın başrolünde olduğu 1968 yapımı çılgın komedi “The Party / Tatlı Budala”, 12 Ağustos Cuma akşamı gösterilirken; Audrey Hepburn’ün ikonik performansıyla da hafızalara kazınan 1961 yapımı romantik başyapıt “Breakfast at Tiffany’s / Tiffany’de Kahvaltı” da 13 Ağustos Cumartesi akşamı festival perdesinde olacak.

Beykoz Kundura - Bir Yaz Gecesi Festivali 2021
Beykoz Kundura – Bir Yaz Gecesi Festivali 2021

Sahnede Hedonutopia ve The Away Days var

Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 14 Ağustos Pazar akşamı gerçekleşecek kapanış konserinde, alternatif sahnelerin özgün ve ayrıksı iki grubu, sevilen şarkılarını bu kez Beykoz Kundura’nın benzersiz atmosferinde ve dolunayın ışığında söyleyecekler. Sahneye ilk önce çıkacak grup, elektronik ritimler ve melankolik melodilerle yüklü şarkılarıyla sadık bir dinleyici kitlesi yaratmış indie-electoronic ikilisi Hedonutopia olacak. Ardından, başarıları ülke sınırlarını aşmış indie rock ve dream pop grubu The Away Days sahne alacak ve başarılı şarkıcı, söz ve müzik yazarı Sedef Sebüktekin de konuk sanatçı olarak gruba eşlik edecek.

Bir Yaz Gecesi Festivali 2021 @BeykozKundura
Bir Yaz Gecesi Festivali

Gösterim öncesi Beykoz Kundura’yı yaşayın

Etkinliklerin saat 21:00’de başladığı, kapı açılışının ise saat 19:00’de olacağı festivalde, öncesinde randevu alarak Beykoz Kundura’nın yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini rehberler eşliğinde ücretsiz gezebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; fabrikadan kalan makineler, belgeler ve eski çalışanların ve ailelerinin bağışladığı nesnelerin yanı sıra, 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini bir araya getirerek, büyüleyici yapıların hafızasını canlı tutuyor.

Gösterim ve konserlerin Beykoz Kundura’da gerçekleşeceği festivale özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanıyor. Festival günleri ayrıca, randevu sistemiyle Beşiktaş’ta Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtımdan tekne servisi ve Beykoz İskelesi’nden hareket eden ring servisi ücretsiz sunuluyor.

Biletler sınırlı sayıda ve %20 indirimli

Kundura Sinema ile Kundura Sahne’nin birlikteliğinde ve Beykoz Kundura’nın Kültür ve Sanat Direktörü S. Buse Yıldırım’ın küratörlüğünde düzenlenen Bir Yaz Gecesi Festivali, 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında 6. kez gerçekleşiyor. Festivalin sınırlı sayıda satışa sunulan ve Kapanış Konseri için 150 TL olan biletlerini beykozkundura.com adresinden alabilir, iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.