Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Demirhan Gökbudak konseriAçılış Konseri
Thomas Rösner
Demirhan Gökbudak


İş Sanat yeni sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner’in yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve keman sanatçısı Demirhan Gökbudak’ın konseriyle açacak.

1999 yılında Gürer Aykal yönetiminde oluşturulan, 2009’dan bu yana Avusturyalı sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel yönetiminde çalışmalarını sürdüren BİFO, aralarında Renée Fleming, Lang Lang, Hilary Hahn, Maxim Vengerov, Rudolf Buchbinder, Isabelle Faust, Branford Marsalis, Martin Grubinger, Steven Isserlis, Viktoria Mullova, Julian Rachlin, Michel Camilo, Ayla Erduran, Hüseyin Sermet, İdil Biret, Fazıl Say ve Juilliard Yaylı Çalgılar Dörtlüsü gibi bir çok isimle ve toplulukla, Igor Oistrakh, Krzysztof Penderecki, Emil Tabakov gibi müzik dünyasının önemli orkestra şefleri yönetiminde konserler verdi.

Topluluk, 2014’te bir ilke imza atarak Londra’da gerçekleşen BBC Proms’a Türkiye’den davet edilen ilk topluluk oldu ve “Oriental Promise” adlı konseriyle müzik basınında çok olumlu eleştiriler aldı.

Ünlü yönetmen Michael Haneke’nin sahneye koyduğu Mozart’ın “Cosi Fan Tutte” Operası’nın orkestra şefliğini üstlenen Thomas Rösner, Beethoven Filarmoni Orkestrası’nın da kurucusu ve sanat yönetmenliği görevini üstleniyor.

2016 yılında Salzburg Mozarteum Üniversitesi Keman Solistik Bölümü’nü üstün başarıyla kazanarak Lucas Hagen’in sınıfına kabul edilen, Demirhan Gökbudak 2018’de Salzburg’da yapılan Uluslararası “Grand Prize Virtuoso” yarışmasında birinci olan genç virtüöz, 2019 yılında Parlayan Yıldızlar serisinde gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekti.


AÇILIŞ KONSERİ FİYATLANDIRMA

  1. KATEGORİ ₺180
  2. KATEGORİ ₺120
  3. KATEGORİ ₺80
    ÖĞRENCİ ₺20

J. Brahms Academic Festival Overture Op.80 (11’)

F. Mendelssohn Violin Concerto E Minor (27’)

S. Prokofiev Symphony no. 5 B flat Major(50’)

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.