Borusan Kocabıyık Vakfı Müzik Bursu Başvuru Sonuçları Açıklandı

Borusan Kocabıyık Vakfı Müzik Bursu Başvuru Sonuçları Açıklandı

Borusan Kocabıyık Vakfı’nın yetenekli genç müzisyenlerimize yurtdışında yüksek lisans eğitimi için verdiği Borusan Müzik Bursu’nu almaya hak kazanan adaylar belli oldu.

Jürinin eğerlendirmesi sonucu 2021-2022 eğitim öğretim yılı için; Sesim Bezdüz (keman), Gülin Ataklı (obua), Kazım Kaan Alicioğlu (keman), Batı Aktaş (klarnet), Sıla Şentürk (piyano), Mercan Demirkanlı (flüt), Utku Çetin (klarnet) ve Seçil İrem Keskin’e (kontrbas) eğitim çalışmalarını sürdürmek üzere burs verilmesine karar verildi.

Borusan Kocabıyık Vakfı Hakkında

1992 yılında Asım Kocabıyık, eşi ve çocukları tarafından eğitim, öğretim ve kültür konularında faaliyette bulunmak, Türkiye milli eğitim ve kültürüne katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan Asım Kocabıyık Kültür Eğitim Vakfı, 2007 yılında Borusan Kocabıyık Vakfı adını aldı. Ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimin eğitim ile mümkün olduğuna inanan Vakıf, kurulduğu günden bu yana eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atıyor.

Türkiye’de gelişip büyüyen 77 yılı aşan bir iş grubu olarak, Vakıf çalışmalarını eğitim, kültür-sanat ve fırsat eşitliği başlıkları altında gerçekleştirirken, kalıcı toplumsal projelere imza atmayı sürdürüyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir