Borusan Sanat’ta Bu Hafta: BİFO & Sascha Goetzel Konseri

Borusan Sanat, çevrimiçi yayın platformu borusansanat.tv üzerinden yeni bir konser kaydı yayınlıyor. 25 Temmuz Pazar günü saat 11.30’da Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, solist kemancı Elvin Hoxha Ganiyev ve piyanist Kaan Baysal’a eşlik edecek.

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, dünyaca ünlü solist ve şefleri sahnesinde ağırlayarak dijital platformlar üzerinden yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarıyla farklı dönem ve stillerine ait eserleri dinleyicileri ile buluşturuyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), bu hafta BİFO’nun uzun dönem sürekli şefliğini üstlenmiş olan Sascha Goetzel yönetiminde “BİFO & Sascha Goetzel” başlıklı konserinde, başarılı kemancı Ganiyev ve yıldızı parlayan piyanist Kaan Baysal’a eşlik ederek, Bach’tan Piazzolla’ya, Mendelsshon’dan Schreker’e uzanan renkli bir repertuvar seslendirecek.

25 Temmuz Pazar günü saat 11.30’da borusansanat.tv’de yayınlanacak konser barok döneminin değerli orkestra eserleri arasında kabul edilen, John Sebastian Bach’ın 3. Brandenburg Konçertosu ile başlayacak. Programda, tango müziğinin dâhisi Astor Piazzolla’nın Libertango ve Franz Schreker’in Yaylılar için Scherzo eserleri seslendirilecek. Ayrıca BİFO, Bach’ın La minör Keman Konçertosu’nda solist kemancı Elvin Hoxha Ganiyev, geç klasik dönemin usta bestecisi Mendelssohn’un 1. Piyano Konçertosu’nda ise piyanist Kaan Baysal’a eşlik edecek.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
25 Temmuz 2021 Pazar 11.30
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Sascha Goetzel şef
Elvin Hoxha Ganiyev keman ◊
Kaan Baysal piyano ○

J.S. BACH Brandenburg Konçertosu No.3, Sol Majör, BWV 1048
J.S. BACH Keman Konçertosu, La minör, BWV 1041
MENDELSSOHN Piyano Konçertosu No.1, Sol minör, Op.25 ○
SCHREKER Yaylılar için Scherzo, Op.8 (1908)
PIAZZOLLA Libertango

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.