Bosphorus Film Lab Kapsamında Yer Alacak Filmler Belli OlduBoğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında yer alacak projeler ve jüri üyeleri açıklandı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında 10’uncu kez düzenlenecek Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in “Pitching Platformu” ve “Work in Progress”da 8’er proje ve “First Cut Lab”da ise 2 proje yer alacak.

Bosphorus Film Lab
Bosphorus Film Lab

Pitching Platformu’nda Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Pitching Platformu’nda yer alan projeleri bu yıl İsrail Film Fonu Film Geliştirme Direktörü Avital Bekerman, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven ile Norveç Uluslararası Film Festivali’nin film pazarı New Nordic Films Direktörü Gyda Velvin Myklebust değerlendirecek.

Platformda yer alan projelerden birine TRT Ortak Yapım Ödülü verilirken; bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi olacak.

Work in Progress’da da Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Bu yıl Work in Progress’da yarışacak 8 projeyi Intramovies Uluslararası Satış Pazarlama Müdürü ve Alım Sorumlusu Geremia Biagiotti, CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can ile Damned Films’in kurucusu dağıtımcı ve yapımcı Yohann Cornu değerlendirecek.

Work in Progress kapsamında yer alan projeler T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ve CGV Mars Dağıtım Ödülü’nün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecek.

First Cut Lab’a Seçilen 2 Proje Belli Oldu

Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi First Cut Lab’ın Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek. First Cut Lab’ın Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilen iki filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

First Cut Lab’ın ekibinde; Spectre: Sanity, Madness & The Family Yatırımlar ve Uluslararası Ortak Yapımlar Başkanı, yapımcı Céline Dornier; Square Eyes kurucusu, festival stratejisti ve satış sorumlusu Wouter Jansen; Locarno Uluslararası Film Festivali Open Doors’un Yetenek Geliştirme Müdürü Zsuzsi Bánkuti; EFA ödüllü film editörü ve Polonya Editörler Birliği (PSM), Polonya Film Akademisi (PAF) ve Avrupa Film Akademisi (EFA) üyesi Agnieszka Glińska; Ukrayna Film Akademisi üyesi, yapımcı Natalia Libet ile uluslararası projelerin içerik danışmanı Wim Vanacker yer alıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek “10. Boğaziçi Film Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmî sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Pitching Platformu’nda Yarışacak Projeler:

Benim Mutlu Ailem
Yönetmen: Alkım Özmen/ Yapımcı: Samet Hamiş

Hacer
Yönetmen: Yeşim Tonbaz / Yapımcı: Yeşim Aktaş

Hasan
Yönetmen: Hasan Serin / Yapımcı: Önder Önsal

İskeletin Türküsü
Yönetmen: Murat Uğurlu / Yapımcı: Büke Akşehirli

Jackson Kara Orkestrası
Yönetmen: Halit Eke / Yapımcı: Halit Eke

Rüzgarla Beraber
Yönetmen: Ömer Sami Ciminli / Yapımcı: Yelin McKay

Saçma
Yönetmen – Yapımcı: Fatih Özcan

Toprağın Tuzu
Yönetmen: Murat Eroğlu / Yapımcı: Baran Mayda

Work in Progress Kategorisinde Yer Alan Projeler:

8×8
Yönetmen: Kıvanç Sezer
Yapımcı: Kıvanç Sezer, Emin Akpınar, Kaan Korkmaz, Hatip Karabudak

Balık Kırgını
Yönetmen: Baran Gündüzalp / Yapımcı: Deniz Yeşilgün

Bildiğin Gibi Değil
Yönetmen – Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu

Güneşin Altında Yeni Bir Şey Yok
Yönetmen: Murad Zaloğlu / Yapımcı: Halil Kardaş

Kayıtsız
Yönetmen: Özlem Çıngırlar / Yapımcı: Cemal Çıngırlar

Umut
Yönetmen: Orhan İnce / Yapımcı: Burak Kanısıcak

Uzaylılar
Yönetmen: Aydın Ketenağ / Yapımcı: Bilal Bağcı

Yüzleşme
Yönetmen: Filiz Kuka / Yapımcı: Seçkin Akyıldız

First Cut Lab Projeleri:

Tavşan İmparatorluğu
Yönetmen: Seyfettin Tokmak / Yapımcı: Zeynep Koray

Tereddüt Çizgisi
Yönetmen: Selman Nacar / Yapımcı: Diloy Gülün – Burak Çevik

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir