Bubi’nin “İkonalar” Başlıklı Kişisel Sergisi meRQezart’ta AçıldıTürk çağdaş sanatının önemli isimlerinden Bubi’nin “İkonalar” başlıklı kişisel sergisi, Bodrum’daki meRQezart Alternatif Sanat Mekânı’nda ziyarete açıldı. Bu yıl 50. yaşını farklı etkinliklerle kutlayan Milliyet Sanat dergisinin işbirliğiyle düzenlenen sergi, sanatçının birçok farklı tekniği bir arada kullandığı ve kutsallaştırmayı sorguladığı eserlerinden oluşuyor. “İkonalar” sergisi, 28 Temmuz 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

İlk sayısını Eylül 1972’de çıkaran Milliyet Sanat, 2022’de 50. yaşını Türkiye’nin farklı noktalarında gerçekleştirdiği etkinliklerle kutluyor. 50 yıllık yayın hayatını kesintisiz sürdüren Milliyet Sanat, Türkiye’nin ve dünyanın kültür sanat gündeminin nabzını tutarken, sanatı ve sanatçıları desteklemeye de devam ediyor.

Bubi - İkonalar
Bubi – İkonalar

Bubi’nin, Bodrum Marina Yacht Club bünyesindeki alternatif sanat mekânı meRQezart’ta Milliyet Sanat işbirliğiyle düzenlenen “İkonalar” başlıklı kişisel sergisi, 7 Temmuz’da ziyarete açıldı. “İkonalar”, her ne kadar dini bir alanı işaret etse de Bubi’nin eserleri dinî değildir. Sanatçı çalışmalarında, sıradan insanlardan silahlara, hayvanlardan çizgi kahramanlara ve ötekiye kadar dinî olmayan figürlerin ikonalarını yaparak kutsallaştırma mantığını sorgulamaya açmaktadır.Eleştirmen Yalçın Sadak’ın “üslup anarşisti” olarak tanımladığı Bubi’nin, boyanın yanı sıra karton, dikiş, yama, varak, dijital baskı gibi birçok farklı teknik ve malzemeyi yan yana kullandığı “İkonalar”, bu açıdan birer uslüp retrospektifi olarak da değerlendirilebilir.

Bubi’nin “İkonalar” başlıklı sergisi 28 Temmuz 2022 tarihine kadar meRQezart’ta izlenebilir.


meRQezart

Bodrum Marina Yat Kulübü – Neyzen Tevfik Cad. 5 Bodrum/Muğla

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir