Bülent Görür’ün İlk Öykü Kitabı “Ahmakıslatan” Raflarda Yerini Aldı

Epsilon, Bülent Görür’ün yedi öyküden oluşan ilk kitabı Ahmakıslatan’ı okurlarla buluşturdu. Editörlüğünü Tolga Meriç’in üstlendiği kitapla öykülemedeki becerisini ortaya koyan Bülent Görür’ün, saf bir yanları olan karakterleri ahmakıslatana yakalananları, iç sızlatan mizahı ise gökkuşağını andırıyor.

Ahmakıslatan Kapak
Ahmakıslatan

Kadınlar tarafından reddedilme korkusunu, “abi” diye hitap ettiği müşterisi, kart zampara Sadun’un yönlendirmesi ve gittiği psikiyatrın önerisiyle yenmeye karar veren Nüvit… Birlikte kömür işine giriştikleri asker arkadaşı şehirler arası otobüste şeytana uyup hırsızlık yapınca kendini havadaki karla ve gökyüzündeki yarım ayla hemhal olmuşken bulan Sertan… Vergi rekortmenliği devletin canını sıkmaya başlayan genelev patroniçesinin muhasebeciliğini alınca adının çıkmasından korkan Lütfü… Yazdığı romanı yazarlık atölyelerinde adam etmeye çalışması başlı başına bir “roman”a dönüşen Bünyamin… Kısacık bir dolmuş ya da taksi yolcuğunda dahi psikolojileri altüst olup ruhlarının röntgen filmini bırakanlar…

Bülent Görür’ün toplam yedi öyküsünün yer aldığı Ahmakıslatan, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bülent Görür Hakkında

Bülent Görür, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1988’den beri İstanbul Barosu üyesidir. Çeşitli şirket, dernek ve vakıflarda yönetim kurulu veya denetim kurulu üyeliği yapmıştır. Nişantaşı’nda kurduğu avukatlık bürosunda serbest avukatlık faaliyetine devam etmektedir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir