Bulut Gülen’in İkinci Caz Albümü “Bosphorus Train” Yayında!

Bulut Gülen, altı şarkıdan oluşan caz albümünü müzik dünyasına kazandırdı. İçlerinde Kurt Elling, Dee Dee Bridgewater, Miguel Zenon, McCoy Tyner ve Benny Golson gibi değerli isimlerin yer aldığı pek çok caz müzisyeni ile Amerika, Kanada, Almanya, Belçika, Hollanda, Balkanlar ve Türkiye’de konser ve festivallerde çalma imkanı bulan Bulut Gülen’in yeni albümünde, Berklee Müzik Koleji ve New England Konservatuarları’ndaki eğitimi boyunca üzerinde çalıştığı besteleri yer alıyor.

Bulut Gülen’in İkinci Caz Albümü “Bosphorus Train” Yayında!
Bulut Gülen’in İkinci Caz Albümü “Bosphorus Train” Yayında!

Bulut Gülen’in çıkış şarkısıyla şimdiden dijital müzik platformlarının global caz müzik listelerinde yerini alan yeni albümü “Bosphorus Train” sanatçının bugüne kadarki kişisel yolculuğundan yola çıkarak bestelediği şarkılardan oluşuyor. Albüm, ismini sanatçının gençlik döneminde okula giderken kullandığı ve gençlik anılarının büyük bir parçası haline gelen “Boğaziçi Treni”nden alıyor. Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısının yapısı teknik olarak davulun ritmiyle tren sesini, diğer enstrümanlarla ise bir yolculuk esnasında tren vagonunda duyulan sesleri andırıyor.

Prodüktörlüğü Kenan Doğulu tarafından yapılan; beste ve düzenlemesi Bulut Gülen’e ait olan albümde, sanatçıya caz müziğin usta isimlerinden trompette Barış Doğukan Yazıcı, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Ozan Musluoğlu, davulda ise Ferit Odman eşlik ediyor.


Beste & Düzenleme: Bulut Gülen
Trombon: Bulut Gülen
Trompet: Barış Doğukan Yazıcı
Piyano: Ercüment Orkut
Kontrbas: Ozan Musluoğlu
Davul: Ferit Odman
Kayıt: Hayyam Stüdyoları – Sinan Sakızlı
Mix & Mastering: Jordi Vidal
Kapak Tasarımı: Deniz Eroğlu
Video: Erdal Kaş
Fotoğraf: İrem Demir & Tekin Çandır
Yapımcı: Kenan Doğulu
Yapım: Doğulu Music
Dağıtım: Eğlence Fabrikası

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.