Burak Davuloğlu, Yeni Şarkısı “Sahte Kral”ı Yayınladı!

Burak Davuloğlu, son iki sene içinde yayınladığı “Senden Kalan” “Senin Olsun” “İçindeki Çocuk” ve “Çokk” şarkılarından sonra bu kez ”Sahte Kral” ile Türk Rock Müziği sevenlerin karşısına çıkıyor.

Burak Davuloğlu
Burak Davuloğlu

Sözlerini eşi Şule Yanar Davuloğlu ile beraber yazdığı “Sahte Kral” şarkısının müzik ve düzenlemesi ise Burak Davuloğlu’na ait. Sahte Kral’ın davulları Kurban, Athena ve Malt grubunda tanıdığımız Burak Gürpınar tarafından, basgitarı ise Hayko Cepkin’le çalışan Poyraz Kılıç tarafından çalındı. Şarkı Distopik bir dünyada demokratik yönetim içinde kendiliğini ezdirmeden var olmaya çalışan insanların hikâyesini anlatıyor.

Müzisyenin tabiriyle “Sahte Kral, sizi içinde yaşadığımız gökyüzü hapishanesinde Özgürlük diye bağırmaya davet ediyor.”

Burak Davuloğlu

Burak Davuloğlu, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Gitar çalmaya 14 yaşında başladı. Lise ve üniversite yıllarında pek çok grupla çalıp sahne aldı. 2008 yılında kurduğu Jingle Stop bünyesinde birçok marka için onlarca müzik besteledi. Kayıtlarında çeşitli enstrümanlar çalarak çok yönlü bir müzisyen haline gelen Burak Davuloğlu, reklam endüstrisindeki ticari müzik prodüksiyonlarında uzun yıllardır edindiği deneyime ek olarak diğer sanatçılar için yapımcı ve aranjör olarak çalışmalar yaptı.

Sahte Kral

Müzik: Burak Davuloğlu
Söz: Şule Yanar Davuloğlu, Burak Davuloğlu
Gitar – Vokal: Burak Davuloğlu
Bas Gitar: Poyraz Kılıç (Hayko Cepkin, Gökçe Dinçer)
Davul: Burak Gürpınar (Kurban – Athena – Malt)
Kayıt Mühendisi: Arın Baykurt
Stüdyo: Pür Recording Studio
Mix ve Mastering: Burak Davuloğlu
İllüstratör / Video Artist: İlke Ekbul (Uykusuz Dergisi)
Kurgu: Burak Davuloğlu
Kapak Tasarım: Burak Davuloğlu

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.