Piyano Sanatçısı Burçe Karaca 10 Mayıs’ta Hoş Atölye‘de

Hoş Atölye 10 Mayıs Salı akşamı saat 20:00’da Burçe Karaca’nın “Journey on the Rails” konserine ev sahipliği yapıyor.

Konserde Burçe Karaca’nın “Journey on Rails” albümünden parçaların icra edileceği bir program sunulacaktır.

Programdaki tüm eserler Burçe Karaca’ya ait olup, piyanoda Karaca, kemanda Derya Yağcılar viyolonselde Ege Atalay ve kontrbasta Barış Çelik yer alacaktır.

Burçe Karaca

Burçe Karaca 1989 yılında Ankara’da doğdu. Müzik hayatına, ailesinin yönlendirmeleri sonucu beş yaşında piyano dersleri ile başlayan Karaca, lisede Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi flüt bölümünden mezun oldu.

Daha sonra Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi ve Kompozisyon bölümünü birincilikle ve tam bursla kazandı.

Takip eden sene, ikinci dal okumak üzere girdiği piyano bölümü sınavında da başarı göstererek bu bölümde de okumaya hak kazandı.

Üniversite eğitimini iki bölümden de birincilikle mezun olarak tamamladı. Klasik piyano repertuvarını çok severek çalışmakla beraber, 3 Aralık 2020 tarihinde 6 parçadan oluşan ‘‘Moving Along the Blanks’’ adlı ilk albümünü yayınladı.

Sinematik / neoklasik ve minimal tarzda yazılmış bu eserlerin nota kitabı, Notacini Yayınları aracılığı ile Temmuz ayında dinleyiciler ile buluştu.

Piyano eserlerinin yanında Karaca’nın keman, viyolonsel, kontrbas ve perküsyon için yazdığı eserlerin de olduğu “Journey on the Rails” isimli albümünü Mayıs 2022’de dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.