Çağdaş Sanatçı Melek Kocasinan Artweeks@Akaretler’de


Çağdaş Sanatçı Melek Kocasinan Artweeks@Akaretler’de
“Düş Nesnesini Aşmak” , Melek Kocasinan (Gao Anqi) – Fotoğraf: Uğur Erden

Modayla sanatı, dijitalle fiziksel dünyayı buluşturan yenilikçi sanatçı Melek Kocasinan (Gao Anqi), bu sene 8-19 Eylül’de gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’e katılıyor. Tayvan kökenli sanatçı, lüks ürünler, Asya sanatı, şamanizm, pop sanat ve psikanalizi sentezleyen renkli ve çekici eserleriyle sanatseverleri etkilemeye hazırlanıyor.

Sanatsever ve koleksiyonerleri tanınmış yerli ve yabancı sanatçıların eserleriyle bir araya getiren Artweeks@Akaretler’in 5. edisyonu Akaretler Sıraevler’de 8-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Artweeks@Akaretler’in bu yılki katılımcılarından biri de çağdaş sanatçı Melek Kocasinan (Gao Anqi). Son zamanlarda yenilikçi çalışmalarıyla Türk ve yabancı sanatsever ve koleksiyonerlerin ilgisini çeken sanatçı, Akaretler Sıraevler A55’de BB Projectt’te dikkat çekici çalışmalarıyla yer alacak.

Tayvan’da geçen çocukluğunu, ABD’de Yale Üniversitesi ve Los Angeles’ta (UCLA) aldığı eğitimleri ve Türkiye’de yaşadığı deneyimleri sentezleyen sanatçının, “Düş Nesnesini Aşmak” isimli, Fendi Peekaboo çanta kullanarak yaptığı heykelini, “Sıkıca Tut” isimli Louis Vuitton bir çanta üzerinden insanın içsel değerini sorgulayan kolajını ve “Yaratıcı Kanatlar” adlı şamanik öğeler taşıyan çalışmasını Akaretler No:55 BB Projectt’te görebileceksiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir