Can Gox 25 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Sahnesinde

Can Gox 25 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Sahnesinde
Can Gox

Türkiye’nin özgün vokallerinden Can Gox, hem klasikleşmiş şarkılara kattığı benzersiz yorumu hem de kendi şarkılarıyla 25 Aralık Cumartesi akşamı Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnede olacak. Kapı açılış saati 20.45 olan konserin biletleri, özel indirimli “Arkadaşını Al Gel” kampanyasıyla biletix.com ve biletinial.com’da!

Genç yaşta başladığı profesyonel müzik yaşamında hem Haydar Haydar, Unutama Beni, Islak Islak gibi şarkılara getirdiği yorumlarla hem de kendi besteleriyle hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen Can Gox, yaptığı müziği “Anadolu blues” olarak tanımlıyor. “Kaybedenler Kulübü” filminin soundtrack albümüyle birçok ödül kazanan ve besteleri birçok dizi ve filmde kullanılan sanatçı, Yalnızım Ben albümünü 2013 senesinde yayınladı. Can Gox, bir yandan bestelerini ve cover çalışmalarını tekli olarak yayınlamayı öte yandan da farklı sahnelerde dinleyiciyle buluşmayı sürdürüyor.

Can Gox’un 25 Aralık 2021 Cumartesi akşamı Duru Tiyatro Ataşehir’de vereceği konserin kapı açılış saati 20.45, konser başlama saati ise 22.00. Perdelerini yıl sonuna kadar indirimli olarak açan Duru Tiyatro Ataşehir’de gerçekleşecek konserin biletleri gişeden, biletix.com ve biletinial.com adreslerinden temin edilebilir.

CAN GOX HAKKINDA

Müzik hayatına ilk defa ilköğretim yıllarında tanıştı. Lise yıllarında amatör olarak okul müzik kulüplerinde ve çeşitli gruplarda gitarist ve vokalist olarak görev yapan sanatçı, ilk profesyonel sahne deneyimini yaşadığında henüz 16 yaşındaydı. Müzikal anlamda Jazz ve Blues üzerine kazandığı burs eşliğinde eğitimini aldıktan sonra Blues Mobil grubuna dâhil olarak İstanbul’un tanınmış birçok mekanında sahne almıştır. Can Gox,1990’ların sonunda müzik hayatına ara vererek yaklaşık 12 yıl sürecek kurumsal iş hayatına başladı. Bu süreçte müzikle hep iç içe kalan Can Gox, sene 2011’e geldiğinde izleyicisinden tam not alan Kaybedenler Kulübü filminin soundtrack albümünü yaptı.Bu albüm ile birçok ödül kazanan sanatçı kurumsal iş hayatını sonlandırarak müzik hayatına kaldığı yerden devam etmeye başlamıştır. Türkiye’yi ve dünya müziğini keşfetmeye, anlamaya devam etmektedir.

Albüm çalışmaları hızla devam ederken single olarak yorumladığı ‘Haydar Haydar’ türküsünün dönemin reyting rekorları kıran Kuzey Güney dizisinde (hem bölüm hem de sezon finalinde )yayınlanmasıyla müzik sektörünün odağı haline geldi.Anadolu Blues terimini müzikal anlamda Türkiye ile tanıştıran sanatçı Haydar Haydar türküsü ile yılın en iyi performans,yorum, çıkış yapan,dizi müziği gibi birçok ödüle layık görülmüştür. Tüm bu gelişmeler eşliğinde çalışmaları devam eden ‘Yalnızım Ben’ albümünü 2013 senesinde yayınladı.Albümde bulunan 9 şarkının 6 sı birçok dizi ve filmlerde yayınlanmıştır.

Can Gox, beste ve cover çalışmaları ile single olarak yayınlamaya devam etmektedir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar