Can Kılcıoğlu’ndan Sinematografik Sergi: Biz Aslında

Can Kılcıoğlu'ndan Sinematografik Sergi: Biz Aslında

Yönetmen ve eğitmen Can Kılcıoğlu bu defa küratör olarak sinematografik sergisiyle sinema ve sanat arasında ki ilişkiyi 18 Ocak-22 Şubat tarihleri arasında Mixer Art’ta sanat severlere sunuyor.

Bazı filmlerin hayatımızdaki anlamı büyüktür. Unutamadığımız karakterleri ve unutulmayan sahneleri hatırlatır bize yaşamımız boyunca. Bazı film karakterlerine benzetiriz kendimizi, bazı hayatların peşinden gideriz bir hayalmişçesine. Bir senaryo, on iki sanatçı, bir yönetmen; Biz Aslında sergisi ile Mixer, bu defa küratör koltuğuna bir yönetmeni oturtuyor ve izleyiciyi unutamayacakları bir sergi/film deneyimine ortak ediyor. Yönetmen Can Kılcıoğlu’nun senaryosunu yazıp, yönettiği ‘’Biz Aslında’’ sergisi, on iki sanatçının senaryodaki sahnelerin akışına göre ürettikleri ve birbirlerini tamamlayan bir hikaye döngüsünü izleyiciye sinematografik bir bakış ile sunuyor.

Sinema ve sanatın birbirine yakın ilişkisinden yola çıkan Biz Aslında, gerçekçi duygular ve hislerden esinleniyor. Bir çiftin tanıştıkları ilk andan, ayrılık sonrasında karşılaştıkları ilk zamana kadar aşkın ve ilişkilerin ilk adımını anlatıyor. Yaratılan kurgusal mekanda bu hikaye, on iki sanatçının farklı medyumlar kullanarak ürettiği çalışmaları ile bir film sergiye, sergi ise izleyiciler için sinemasal bir deneyime dönüşüyor.

18 Ocak – 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Biz Aslında sergisi, aşkı, aşka ortak olma halini, birlikte kalabilmeyi veya yeri geldiğinde ayrılabilmeyi izleyiciyle içtenlikle paylaşıyor. Unutulmayan filmlerden, aşklardan ve zamanlardan aldığı referansla uzunca bir süre hafızada kalacak samimi, uçarı ve romantik bir sergiye dönüşüyor.

Yazan-Yöneten: Can Kılcıoğlu
Yapımcı: Hamit Hamutçu
Direktör: Bengü Gün
Sanatçı İlişkileri: Özhan Kakış
Proje Koordinatörü: Emrah Çoban, Zeynep Bolat
Işık Tasarımı: Utku Kara
Mekan Tasarımı: STUDIO MADA
Sanatçılar: Ayça Telgeren,Ahu Akgün,Börte İpek,Bengisu Bayrak,Furkan Öztekin,Mediha Didem Türemen,Meltem Şahin,Meltem Sırtıkara,Okan Kaya,Volkan Aslan,Yasemin Özcan


Mixer Art

Mumhane Cad. No:46-50, -1. Kat, Karaköy, İstanbul


Açılış: 18 Ocak 2020 Cumartesi. Kokteyl olmayacak.

Not: Sergi seansları, 11.00-19.00 saatleri arasında on beş dakikada bir gerçekleşecektir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.