Canavar, Solo Sergisiyle Hasanpaşa’ya Veda EdiyorCanavar’ın atölyesinde gerçekleştireceği solo sergi “Entropi” 12-24 Eylül’de izleyiciyle buluşuyor.

"Temas 1" & "Temas 2"
“Temas 1” & “Temas 2”

Canavar, her bireyin varoluş mücadelesi içinde verdiği kimlik yaratma çabasının kendi üzerindeki yansımasını ve mural sanatçısı olması sebebiyle bu zamana kadar bürünmek zorunda kaldığı gizemin kılıfını Hasanpaşa’da bırakarak yuvasına veda ediyor. Atölyesinde yaşadığı, üretmeyi yaşattığı ve ürediği süreçte sanatçının üzerinden attığı her kabuk; üretim ve yaşam alanının duvarlarını ören bir tuğla olarak izleyiciye açılıyor. Canavar’ın bu zamana kadar sadece üretimleriyle yüzünü gösterme hali; sürecin delili görsel ve metinsel notlar, atölyenin duvarına iliştirilmiş derslerle ters yüz ediliyor. Sanatçının atölyesinin duvarları arasında dönüşerek aldığı nihai “Entropi”, hem Canavar’a hem çıplaklığa dair yeni bir sorgu ortaya atıyor.

Etkinliğe dair detaylara Canavar’ın kişisel sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Twitter
Instagram

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir