Cemal Süreya’nın çizimleri ilk defa sergilenecek

Cemal Süreya’nın çizimleri ilk defa sergilenecekKüçükçekmece Belediyesi ölümünün 30. yılında Cemal Süreya’yı anmak adına 9 Ocak-9 Şubat 2020 tarihleri arasında sanatçının çizimlerinden oluşacak bir sergi organize ediyor.

”Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor, Cemal Süreya’yı Anlamak”

Türk şiirinin önemli değerlerinden biri olan Cemal Süreya’yı 30. ölüm yıldönümünde anmak ve ilk kez kendi çizimlerinin de sergileneceği bir etkinlikle anmak adına Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezin’de ”Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor, Cemal Süreya’yı Anlamak” sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sergide, 40 sanatçının, fotoğraf, resim, video, enstalasyon ve seramik çalışmaları ile Cemal Süreya’nın kendi çizimleri yer alcak.

Sanatçılar:

Ara Güler, Bahar Oganer, Cemil Ergün, Çağdaş Erçelik, Deniz Gökduman, Devabil Kara, Devrim Erbil, Fırat Bingöl, Fırat Neziroğlu, Görkem Dikel, Güneş Acur, Halime Türkyılmaz, Hülya Sözer, Hüseyin Işık, Hüseyin Rüstemoğlu, İpek Şenel, Mehmet Kavukçu, Nazan Azeri, Nezihe Bilen Ateş, Reşat Başar, Selahattin Yıldırım, Zafer Erkan, Ragıp Basmazölmez, Balkan Naci İslimyeli, Orhan Alkaya Turgay Kantürk, Serdal Kesgin, Raziye Kubat, Şevket Sönmez, Nevhiz Tanyeli, İpek Tekil, Murat Ertel (Babazula), Esma Ertel, Metin Üstündağ


Atakent Kültür ve Sanat Merkezi
Atakent, Kent Blv., 34307 Küçükçekmece/İstanbul


Biletler kültür merkezinden temin ediliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.