Cemil Şov Filminin Soundtrack Albümü Yayınlandı

Dünya prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yapacak olan “Cemil Şov” sinema filminin soundtrack albümü, filmin Türkiye gösteriminden önce yayınlandı. Albüm Taner Yücel imzasını taşıyor.

Dünya prömiyerini Şubat ayında Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan Cemil Şov (The Cemil Show) sinema filminin besteci Taner Yücel imzalı soundtrack albümü tüm dijital mecralarda yayınlandı. Barış Sarhan‘ın yazıp yönettiği Cemil Şov’un başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Zaman makinasına binmiş bir soundtrack albüm: Cemil Şov

Cemil Şov Filminin Soundtrack Albümü Yayınlandı
Taner Yücel (Foto:Zeynep Özkanca)

Filmde, eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları karanlık bir biçimde kesişen bir güvenlik memurunun hikayesi anlatılıyor. Besteci Taner Yücel de filmin soundtrack albümündeki ilham kaynağının Yeşilçam aksiyon sahnelerinde kullanılan müzikler olduğunu ifade ediyor. Taner Yücel yapım sürecinde ayrıca, John Carpenter, Lalo Schifrin, Philip Glass, Alessandro Alessandroni, Bruno Nicolai, François De Roubaix, John Barry gibi isimlerden etkilendiğini belirtiyor.

Altı ay süren bir çalışmanın ürünü olan albümdeki müzikal yoğunluk dikkat çekiyor. Yücel, gerçekçi bir retro atmosfer yaratan müzikal alt yapıdaki bu genişliği, hiç bir orkestra ya da bir stüdyo desteği olmadan ürettiğini açıklıyor ve projedeki en büyük zorluğun bu olduğunun altını çiziyor.

Filmin yönetmeni Barış Sarhan, Taner Yücel’in filmin atmosferini gerçekçi kılmakta çok önemli bir iş çıkarttığını ve Yücel’in hiç bir kolay yola sapmadan büyük bir iddiayla müzikleri yaptığını belirtiyor. Filmin Türkiye gösteriminden önce soundtrack albümünü dinlemek de filmle ilgili beklentileri yükseltiyor.

Albümde trompetlerde Can Ömer Uygan, masteringte Görkem Karabudak yer alıyor. Albüm herhangi bir plak şirketi olmadan, bağımsız bir şekilde yayınlanıyor.

Tüm dijital mecralarda albümü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Albüm kapak tasarımı Barış Sarhan‘a aittir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.