Çeşme Kalesi’nde “Bir Opera Gecesi”

Çeşme Kalesi’nde “Bir Opera Gecesi”
Guido DazziniSabrina SanzaMichele Renna

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 34. Uluslararası İzmir Festivali, 20 Ağustos 2021 Cuma akşamı 21.30’da Çeşme Kalesi’nde yapılacak “Bir Opera Gecesi” konseri ile devam ediyor. İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile gerçekleştirilecek konserde, İtalya’nın ödüllere doymayan genç sopranosu Sabrina Sanza ile unutulmaz sesler arasına girmeye aday bariton Guido Dazzini, sıra dışı yetenekte piyanist Michele Renna eşliğinde sahne alacak.

İtalyan operasının genç yıldızları, Çeşme Kalesi’nin büyüleyici atmosferinde, Donizetti, Verdi, Rossini, Mascagni, Puccini ve Mozart operalarından seçilmiş aryaları seslendirecek. Bir Opera Gecesi’nin biletlerini online olarak Biletix’ten, AASSM’deki ana gişeden ve konser günü Çeşme Kalesi’ndeki gişeden alabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, konsere katılmak isteyenler için DEÜ. Sabancı Kültür Merkezi’nin Mithatpaşa Caddesi yönündeki kapısı önünden saat 18.00’de ücretsiz otobüs kaldıracak.

İKSEV’in “Covıd-19/Salgın Yönetimi Ve Çalışma Rehberi” kurallarına uygun olarak gerçekleştireceği 34. Uluslararası İzmir Festivali’nde konser girişlerinde HES kodu kontrolü yapılacak ve ateş ölçülecektir. Kurallara uymayanlar biletli olsalar dahi konsere alınmayacaktır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.