Çetin Akif’in Yeni Teklisi “Hayal Gücü” Tüm Dijital Platformlarda Yayında!

Çetin Akif, söz ve müziği kendisine ait olan yeni teklisi “Hayal Gücü”, tüm dijital platformlarda yerini aldı. Sanatçının video klibi ise Ece Palaz imzasını taşıyor.

Çetin Akif, söz ve müziği kendisine ait olan yeni teklisi “Hayal Gücü”, tüm dijital platformlarda yayında. Şarkının kayıt sürecini içeren görüntülerden derlenen Ece Palaz imzalı video klibi ise sanatçının kendi YouTube kanalında yayında.

2019 yılında ilk teklisi Huzursuz’u, 2020 yılının sonunda 3 şarkıdan oluşan “Yolculuk” adlı maxi single’ını yayınlayan sanatçı 12 Şubat’ta yayımlanan “Hayal Gücü” isimli teklisinde yine insan duygularından, insanın olaylar karşısında verdiği tepkilerden ve içe dönük düşüncelerinden bahsediyor.

Çetin Akif'in Yeni Teklisi "Hayal Gücü" Tüm Dijital Platformlarda Yayında!
Çetin Akif

Sanatçının son teklisi olan “Hayal Gücü”; 2019 yılında Atlantik okyanusunda yazıldı, kayıt ve mix işleri Mahmut Albulak yönetiminde Beykoz’da bulunan Blue Kite Audio stüdyosunda gerçekleştirildi. Şarkının mastering işlemi ise Led Zeppelin, Manic Street Preachers ve Dua Lipa gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışmış olan Grammy ödüllü ses mühendisi John Keith Davis tarafından Londra Metropolis stüdyolarında yapıldı.

Çetin Akif Hakkında

Uzun yıllar grubu 70lik ile sahnelerde olan sanatçı, son 5 yıldır okyanus aşırı gemilerde mühendis olarak çalışmakta; denizlerde geçen vaktini müziğini ve sanata bakış açısını daha da geliştirmek için kullanmakta. Sanatçı kendi adıyla devam ettiği müzik yolculuğunda bağlı olduğu klasik rock tınılarını koruyarak modern ve tanıdık bir tarz oluşturma hedefinde. Yıllardır tekrar tekrar bahsedilen klasik konuların aksine şarkılarında insan psikolojisini, içsel çözümlemeleri ve kişisel hikayeleri anlatmak isteyen Çetin Akif’in yayınlanmayı bekleyen birçok bestesi bulunuyor. Sanatçı, şarkılarının söz ve müziklerini yazmasının yanı sıra düzenlemeleri de kendisi üstleniyor.

KÜNYE
Söz-Müzik-Düzenleme: Çetin Akif
Kayıt-Mix: Mahmut Albulak
Mastering: John Davis
6-12 telli akustik gitar, elektro gitar: Mahmut Albulak
Synthesizer: Çetin Akif
Hammond Organ: Tansu Çuhacı
Bas Gitar: Erdinç Ayar
Davul: Çağlar Aytan
Geri Vokaller: Çetin Akif

Çetin Akif “Hayal Gücü” teklisini dinlemek için:
Spotify | Apple Music | YouTube

Çetin Akif sosyal medyaları:
cetinakif.com | IG

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.