Çetin Çetintaş’tan Yeni Parça: Moola Mantra

Çetin Çetintaş’tan Yeni Parça: Moola Mantra

Kısa süre önce stüdyoya yeniden dönerek “Mantra” albümünün ilk parçası olan “Gayatri Mantra”yı müzik ve yoga severlerle buluşturan Çetin Çetintaş, yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Sevilen yoga eğitmeninin albümünün ikinci parçası olan “Moola Mantra” tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Parçanın klibi ise 27 Mayıs saat 21.00’de Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında sevenleriyle buluştu.

Pek çok kişinin bilmediği müzisyen yönünü kısa süre önce çıkardığı “Gayatri Mantra” parçası ile tanıtan Çetin Çetintaş, Mantra albümünün ikinci parçası olan Moola Mantra’yı yayınladı. Albümün ilk parçası ve klibiyle büyük beğeni toplayarak, yoga felsefesine altyapısı güçlü ve senfonik tınılarla örülü bir parça kazandıran Çetintaş’ın yeni parçası Moola Mantra’nın aynı gün yayınlanan klibi de müzikseverlerden tam not aldı. Klipte parçaya getirdiği yorumla zevkle dinlenen Çetintaş, çaldığı viyolonsel ile de takdir topladı.

Çetin Çetintaş’ın Bitmeyen Enerjisi Moola Mantra’nın Sözcüklerine Gizlendi

Çetin Çetintaş’ın her cümlesi yogadan esintiler taşıyan yeni parçası Moola Mantra, kişinin yaptığı ve yapacağı hiçbir şey için pişmanlık duymayanlara sesleniyor. Parça ve kliple birlikte “Bu yaşam yolu senin yaşam yolun” düşüncesini aşılayan Çetintaş, neyi seçip nasıl adım atılması gerektiğini sadece kişinin kendisinin bileceğine dikkat çekiyor. Bir şeyler başarmayı hedefine alan herkesin daha iyisini yapabileceğine de parça ve klibinin her anında hissettiren Çetintaş, “Başkaları seçimlerin hakkında ne diyecek diye düşünerek daha çok kafa yorarsan daha çok pişmanlıklar duyarsın” diyor. Yoganın içsel yolculuğa çıkaran tınılarıyla dolu olan Moola Mantra, ritim ve hareketliliğini ise Çetin Çetintaş’ın yüksek enerjisinden almayı başarıyor.

Çetin Çetintaş’tan Kısa Film Tadında Senfonik Bir Klip

Çetin Çetintaş, yeni parçası Moola Mantra’da parçayı seslendirmesinin yanı sıra akustik eserlerin en önemli enstrümanlarından olan viyolonseli de çalıyor. Viyolonselin yanı sıra senfonik unsurları öne çıkaran diğer enstrümanların da yer aldığı klip, farklı müzik türleri arasında bir mozaik oluşturuyor. Yaşam yolculuğunu andıran enstantaneler ile sözlerini klibin her anında hissettirmeyi başaran parça, koro ağzıyla eşlik eden sanatçılarıyla da farklı bir atmosfer yaratıyor. Melodisi ve sözleriyle dinleyicisini dingin bir ruh haline davet eden Moola Mantra, sade ve büyüleyici tınılarıyla duygular arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Renkleri ve kostümleriyle de fark yaratan klip, minimal prodüksiyonu ile etkileyici bir atmosferin kapılarını aralıyor.

“Her Zaman Kendi Seçimlerinin Arkasında Dur”

Parçasını uzun bir çalışma sürecinin sonunda yoğun bir duygusal anlatımla ortaya çıkaran Çetin Çetintaş, herkesi kendi seçimlerinin arkasında durmaya çağırıyor. Yürüdüğü yolun doğru olup olmadı konusunda kararsız kalanlara Moola Mantra ile bir çıkış kapısı aralayan Çetintaş, tüm dinleyenlerinin duygularını harekete geçirmeyi başarıyor.

Spotify: https://open.spotify.com/search/mola%20mantra
Apple Music: https://music.apple.com/us/album/moola-mantra-single/1566245067

Moola Mantra sözlerinin anlamı:
Bu yaşam yolculuğuna kendi tezahürümü yaşamak için çıktım ve bu yolda, değişmez olana, her şeyi kaplayan o öze ulaşmaya niyet ediyorum. Ben bunu unutsam da, Dünya Ana ve bu yeryüzünde çeşitli formlarda yaşayan tüm yol göstericiler bana bu niyetimi bir şekilde hatırlatıp beni yolumda tutsun…

Moola Mantra Künye
Artist: Çetin ÇETİNTAŞ
Composer: Eliz ÖNCEL
Music Arranger: Eliz ÖNCEL & Yunus AKBAŞ
Lyrics: Anonim
Mix & Mastering: Volkan Konuk
Performers: Sezen EROL, Ceyda SALTADAL, Yunus AKBAŞ


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir