“Cimri” ve “Sır” Oyunları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’ndaTiyatrolarla seyircilerini yıldızların altında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, Semaver Kumpanya’nın sahnelediği “Cimri” ve Gate Production yapımı “Sır” oyunlarıyla devam ediyor. Her sezon kapalı gişe oynayan ve Serkan Keskin’in performansıyla çok konuşulan, Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri” 20 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Fransız yazarlar Matthieu Delaporte ve Alexandre de la Patellière’in, Türkiye’de ilk kez sahneye taşınan kara komedisi “Sır” ise 21 Temmuz Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

Cimri
Cimri

İstanbullulardan yoğun ilgi gören KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 20 Temmuz Çarşamba akşamı Semaver Kumpanya’nın sahnelediği, Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri”ye ev sahipliği yapacak. Serkan Keskin ile birlikte Ahmet Kaynak, Cansu Saka, Mertcan Ertürk, Metin Alpargün, Nisan Yenigül, Onur Şenol, Onur Yalçınkaya, Saniye Samra, Selen Şenay, Sezin Bozacı ve Uğur Senkeri’nin rol aldığı “Cimri”nin yönetmenliğini Tansu Biçer üstleniyor. Kaleme alınmasının üzerinden 400 yıl geçmesine rağmen hâlâ güncelliğini koruyan oyun, parayı tüm değerlerin üstünde tutan insanı eleştirel ve güldüren bir yorumla ele alıyor. 17. yüzyıl Paris burjuvasının para tutkusunu öne çıkaran, garip rastlantılarla bezeli “Cimri”, hikâyesini kimseyi yargılamak istemeyen, tüm haksızlıkları görmek ve göstermek üzerine kurulu bir pencereden bakarak anlatıyor.

SIR
SIR

Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz’i aynı sahnede bir araya getiren “Sır” oyunu ise 21 Temmuz Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na sahnelenecek. Fransa’da ve daha birçok ülkede büyük beğeni toplayan Cesar ödüllü Alexandre De La Patelliere ve Matthieu Delaporte’nin yazdığı “Le Prenom”, Hilal Arslangiray Kazanbal’ın samimi uyarlamasıyla ve Ahmet Kazanbal’ın yönetmenliğinde “Sır” adıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Gate Production yapımı tek perdelik kara komedi oyunu “Sır”, aileye, aşka ve dostluğa dair içimizden bir hikâyeyi, dramla durum komedisini harmanlayarak anlatıyor. Pinhani’nin benzersiz şarkıları da oyuna bambaşka bir hava katıyor.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

Temmuz Programı

 • 20 Temmuz / Cimri – Semaver Kumpanya
 • 21 Temmuz / Sır – Gate Production
 • 27 Temmuz / Cimri – Semaver Kumpanya
 • 3 Ağustos / Babamı Kim Öldürdü? – Moda Sahnesi
 • 4 Ağustos / Bir Delinin Hatıra Defteri – Tatbikat Sahnesi
 • 10 Ağustos / Deli Bayramı – DasDas
 • 11 Ağustos / Ağaçtaki Kız – DasDas
 • 17 Ağustos / Doğal Afet – Tiyatro Germinal
 • 18 Ağustos / Kuşlar – Semaver Kumpanya
 • 23 Ağustos / Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu
 • 31 Ağustos / Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu
 • 2 Eylül / Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.