Çocuklar “Çocuklara Özel Müzayede” ile Koleksiyonerliğe Adım Attı

Akmerkez’in çocuklarda sanat koleksiyonerliği bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği “Çocuklara Özel Müzayede” etkinliği ile 57 çocuk toplamda 99 eserin sahibi oldu. İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilen etkinlik ile koleksiyonerliğe adım atan minik ziyaretçiler, estetik bakış açılarını erken yaşta geliştirme imkânı buldukları unutulmaz bir deneyim yaşadı.

İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilen “Çocuklara Özel Müzayede” etkinliği ile Akmerkez, sömestirin son günlerinde çocukları sanatla buluşturdu. Çocuklarda sanat sevgisi, koleksiyonerlik bilinci ve estetik bakış açısını erken yaşta pekiştirmek amacıyla hayata geçirilen “Çocuklara Özel Müzayede” 5-6 Şubat’ta Akmerkez etkinlik alanında gerçekleştirildi.

RC Müzayede iş birliği ile hayata geçirilen ve iki gün boyunca çocuklar için hem keyifli hem de öğretici bir deneyim yaşama fırsatı sunan “Çocuklara Özel Müzayede” yoğun ilgi gördü. İki gün boyunca toplamda 57 çocuğu ağırlayan “Çocuklara Özel Müzayede” etkinliğinde 36 minik sanatsever Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan ve Türkiye’den 20 farklı sanatçının toplamda 99 eserine sahip olma fırsatı yakaladı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.