Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence Yaşamı Raflara Çıktı

Yıldızlar Altında - Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence YaşamıYapı Kredi Yayınları, Gökhan Akçura’nın Türk eğlence dünyasını ele aldığı kapsamlı çalışması olan Yıldızların Altında – Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence Yaşamı adlı kitabını okurlarla buluşturuyor.

Yıldızların Altında - Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence Yaşamı
Yıldızların Altında – Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence Yaşamı

Yakın dönemde Türk toplumu nasıl eğleniyordu? Geleneksel eğlence tarzlarımız nelerdi ve toplumun büyük siyasi ve içtimai dönüşümler geçirdiği son iki yüzyılda bu eğlence tarzları ne gibi değişikliklere uğradı? Hangileri zayıflayıp ortadan kalktı? Hangileri gelişti? Hangileri günümüze kadar geldi? Batılaşma sürecinde Avrupa’dan ne gibi eğlence tarzları alındı? Yerli eğlence kültürü ve imkânları bu süreçten nasıl etkilendi? Sinemadan müziğe, danslardan şenliklere yepyeni bir kimliğin inşasının eğlence tarihine yansımasını ele alan Yıldızların Altında, Türkiye’nin tarihine çok hareketli ve çok sesli bir bakış atıyor. 500’den fazla görsel içeren Gökhan Akçura’nın bu kapsamlı çalışması, toplumsal tarihimizin yanı sıra bireysel tarihimize de ışık tutuyor.

Yıldızların Altında
Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Eğlence Yaşamı
Yazar:
Gökhan Akçura
Editör: Ali Suat Ürgüplü
Sayfa: 568
Fiyat: 480 TL (KDV’den muaftır.)
YKY Özel Dizi

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir