Damla Pehlevan’ın Yeni Teklisi ‘Musallat’ Yayında!

Yorumcu, besteci ve söz yazarı kimliğiyle tanınan Damla Pehlevan, elektronik müziğin sınırsız hayal gücünü ekleyerek üretimlerini sürdürüyor; yeni teklisi ‘Musallat’ tüm dijital platformlarda yayında!

Damla Pehlevan, Barış Baykan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, orijinali Farsça olan şarkıyı, elektro-orient ve Türkçe kaleme aldığı versiyonuyla dinleyiciye sunuyor. Dijital sanatçı Berrak İpek Tatbul ise single’ın kapağını tasarlarken “Gözler sana musallat” dizesinden esinlendi.

Damla Pehlevan

Profesyonel müzik kariyerine 2011 yılında Baba Zula ile giriş yaptı; grupta vokalist ve klavyeci olarak çalışmaya başladı. Bir konser sırasında kendisini sahnede gören Alman prodüktör ve DJ Shantel, Damla’yı Anarchy & Romance Turnesi’ne şarkı söylemesi için davet etti. Shantel & Bucovina Club Orchestra ile turneye çıkıp başta Avrupa olmak üzere 3 kıtada 150’ye yakın konser verdi. Tüm dünyada yayınlanan Avrupa Film Ödülleri’ne, festivaller ve radyo programlarına konuk oldu. Turne dönüşü asıl hedefine yönelerek kendi konserlerini vermeye başladı. Aynı zamanda İTÜ MIAM’da Sonic Arts alanında yüksek lisans yaptı; ses ve mimariyi birleştirdiği Sesin Diyarı projesi üzerinde çalıştı. 2013’ten beri üzerinde çalıştığı, söz ve müziği kendisine ait şarkılarını Türkçe, Fransızca, İngilizce, Farsça ve Balkan dillerinde geniş bir seçkide harmanlayarak üretmeye devam ediyor.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.