DasDas Online Şubat Ayı Programı Yine Dopdolu!

DasDas Online Şubat Ayı Programı Yine Dopdolu!

DasDas online oyun gösterimlerine Şubat ayında da devam ediyor. DasDas her yaştan seyirciye hitap eden; RİVAYET RADYOSU, UYKU NEREYE KAÇAR?, YALNIZLAR İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HİZMET, GÜLE GÜLE DİVA!, TİMSAH ve ASTRO AY’A TIRMANIYOR oyunlarıyla DasDas’ta ev rahatlığında oyun izlemeye davetlisiniz.

DasDas Şubat Programı:

RİVAYET RADYOSU – 13 Şubat Cumartesi, Saat: 21:15 / 70′
Mert Fırat’ın Sabahattin Ali’den hikayeler okurken, Korhan Futacı ve orkestrası müzikleriyle sahnede olacak. İçinden müzik geçen öykülerle buluşmaya hazır olun.

UYKU NEREYE KAÇAR? – 14 Şubat Pazar, Saat: 13:00 / .35′ .+3 Yaş
Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır. İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Bilmem. Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, sence uyku nereye kaçar?
DasDas Çocuk “Uyku Nereye Kaçar” ile ebeveynleri ve çocukları kaçan uykularını aramaya davet ediyor.

Uyku Nereye Kaçar? oyununda Birleşmiş Milletler’in Kalkınma Hedefi’nden iklim eylemi, barış ve adalet, sudaki yaşam, karasal yaşam ve toplumsal cinsiyet eşitliği temaları işleniyor.

YALNIZLAR İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HİZMET – 14 Şubat Pazar, Saat: 21:15 / .70′ .+13 ve üzeri
Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesi. Mirat’ın kendi ağzından dinlediğimiz bu hikaye Esra, Tuncay, Mirat ve diğerleri arasında…

GÜLE GÜLE DİVA! – 19 Şubat Cuma, Saat: 21:15 / .100′ .+13 ve üzeri .Tek perde
Kaybolmuş konser biletleri, bir hastanenin odaları, kapıları, koridorları…

Şöhretinin zirvesindeyken inzivaya çekilen büyük diva yıllar sonra geri döndü. Bize yepyeni ve muazzam bir şarkı getirdi.

Merakla beklenen ilk konser.

Kaybolmuş konser biletleri, bir hastanenin odaları, kapıları, koridorları… Hastanede sırasını bekleyen bir kadın, geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların hüzünlü ve komik öyküsünü anlatıyor.

TİMSAH – 20 Şubat Cumartesi, Saat: 21:15 / .90′ .+13 ve üzeri .Tek perde
DasDas, İngiliz mizah yazarı Tom Basden’la ikinci randevularında bu kez çağın hastalıklarından birine mizahi bir bakış atıyor.

Basden’ın Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle yazdığı oyun, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” Oyun, en az hayatta şahit olduklarımız kadar “tuhaf ama gerçek.

ASTRO AY’A TIRMANIYOR – 21 Şubat Pazar, Saat: 13:00 / .35′ .+3 ve üzeri .Tek perde
En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir.

Bu durum Babi’yi çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Babi’yi bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Babi’nin hayalleri gerçek olacaktır. Sonrası mı?

“Astro Ay’a Tırmanıyor” 35 dakika süresiyle sadece bir çocuk oyunu olmayıp, ailelerin de izleyeceği bir performanstır.

Oyunlara bilet almak ve online izleme detayları için link


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir