Davetli Mimarlar En İyi Tasarımı Oluşturmak İçin Yarışacak!

Davetli Mimarlar En İyi Tasarımı Oluşturmak İçin Yarışacak!

“Mimarın İlk Yapısı” Ödülü ve “Mimarlık Teşvik” Ödülü olarak sektöre iki farklı tasarım yarışması sunan YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 2021 senesinde yapı sektörünün en önemli aktörleri olan mimar ve içmimarların hem gerçekleşmiş hem de kağıt üzerindeki tasarımlarını ödüllendirmek için önemli bir adım atacak.

“Mimarlık Teşvik” Ödülü, bu sene ilk defa YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ kapsamında, Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren belirli sayıda mimarlık ofisinin özel olarak davet edilmesiyle düzenlenecek mimari yarışma organizasyonudur.

Son yıllarda birçok mimarın paftasında yer bulan “Yeniden Kullanım” konusu “Mimarlık Teşvik” Ödülü ile tekrardan gündeme geliyor. “Mimarlık Teşvik” Ödülü 2021’nin teması “Yeniden Kullanım” olarak belirlenmiştir.

Tarihi, kültürel, ekonomik, işlevsel ve simgesel değer taşıyan binaların değerlerinin korunarak güncel bir işlevle yaşamına devam etmesinin sağlanması anlamına gelen Yeniden Kullanım ve Yeniden İşlevlendirme kavramları; değişmeye yüz tutan hayat alışkanlıkları ile belki de yepyeni bir üslupla dönemin gerekliliklerine entegre olarak var olması gereken yeni mimari sorunsallar olarak karşımıza çıkıyor.

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri yarışma moderatörlüğünün belirlediği, mesleki yetkinliğe ulaşmaya ve ortaya koydukları projelerle sektörde kendini göstermeye başlamış mimarlık ofisleri bu yarışmaya davet usulüyle katılım gösterecek ve yarışacak. YAPI KATALOĞU’nun kapalı davetini kabul edip yarışacak ofis listesi aşağıdaki gibidir:

  • Craft312 Studio – Onur Karlıdağ
  • Kat 73 – Hüseyin Berk Tuncer
  • KST Mimarlık – Serkan Tokis
  • MAS Architects – Kerim Miskavi
  • Onz Mimarlık – Zeynep & Onat Öktem
  • Rekare Mimarlık – Nurçe Düzalan Salman & Mahmun Çıngı Salman
  • Renda Helin Design & Interiors – Renda Helin Çilalioğlu Çizer
  • Studio AVC – Ayça Vural-Cutts
  • Tolga Mimarlık – Burak Tolga ve Arslan Tolga
  • Tromp Mimarlık – Nihal Kayapa

“MİMARLIK TEŞVİK” Ödülü 2021 Jürisi
Can Çinici / Çinici Mimarlık
Durmuş Dilekçi / Dilekçi Mimarlık DDA, İstanbul Serbest Mimarlar Yönetim Kurulu Başkanı
Kurtul Erkmen / K,G: Mimarlık , AURA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı
Ayşe Hasol Erktin / Has Mimarlık

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir