David Doğan Levi İlk Solo Sergisiyle Ambidexter Gallery’de

Ambidexter Gallery, 26 Kasım Cumartesi gününden itibaren David Doğan Levi’nin Okunaksız Düşler Vahası başlıklı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

David Doğan Levi, A letter for a lover I -detail-, 2022, Acrylic and oilbar on canvas 100x70cm
David Doğan Levi, A letter for a lover I -detail-, 2022, Acrylic and oilbar on canvas 100x70cm

Okunaksız Düşler Vahası; düşlere düşmenin fırsatlarını barındırır. Rüya, gerçeğin kendisinin ötesinde var olma hali ise, bir alan da rüyanın kendi gerçekliğinin ötesine var olma hali için açılır. 

Levi’nin planlı eylemlerden, kurgulu maksatlardan ve okunaklı olanın katılaşmış yargısından uzak dışavurumsal kayıtları, görme biçimlerine ortak bir yaratım alanı açar. 

Sanatçının duygusal işleyişinin projeksiyonu, izleyicisinin sürekli dönüşümdeki iç alanının, yalnızca içte var olabilen evrenlerin, gelgitler ile genişleyen düşsel kıyıların izini sürmeye olanak tanıyor.

David Doğan Levi’nin Okunaksız Düşler Vahası başlıklı ilk kişisel sergisi, 26 Kasım – 26 Aralık 2022 tarihleri arasında Ambidexter Gallery’de pazartesi günleri hariç izlenebilir.

Sergi açılışı 26 Kasım Cumartesi saat 17:00 – 21:30 arasında.


Ambidexter Gallery

Lüleci Hendek Caddesi, No:72, Galata, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir