“Dayanışma İçin Müzik” Konserleri 23 Mart’ta Babylon’da Başlıyor

Dayanışma İçin Müzik
Dayanışma İçin Müzik

Türkiye’nin kültür-sanat, müzik ve etkinlik yönetiminde sektörün öncü kurumlarından olan Pozitif, Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin etkilerini dayanışma ve birliktelikle azaltmak için “Dayanışma İçin Müzik” konser serisine başlıyor. 23 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştirilecek “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamı, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na bağışlanacak.

Sanatçılar ve sanatçı yönetim ekiplerinin değerli desteğiyle birlikte topluma destek olmak ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışan Pozitif, “Dayanışma İçin Müzik” konser serisi ile müzikseverleri dayanışmanın bir parçası olmaya davet ediyor.

Babylon’da gerçekleştirilecek ve bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlanacak “Dayanışma İçin Müzik” konserleri 23 Mart akşamı Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel performansıyla başlayacak. 15 Nisan’a kadar devam edecek Dayanışma İçin Müzik konserleri programında; Palmiyeler, Öncesi: Hav Hav!, BaBa Zula, Sattas, Açık Sahne: Baneva, Baran Mengüç, Barış Demirel, Da Poet & İdil Meşe (Rain Lab), Deniz Tekin, DJ Big Poppa, Hayki, Kamufle, Kayra, Kezzo, Şanışer, Sokrat St, Tankurt Manas, Hey! Douglas, Nightmares On Wax presented by Selectist, Radyo Eksen Gecesi, Konuk: maNga, Jakuzi ve daha birçok isim Babylon sahnesinde buluşacak.

Programda yer alan sanatçıların değerli destekleriyle hayata geçirilen bu dayanışma konserlerinin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunarak deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencileri ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak.

“Dayanışma İçin Müzik” kapsamında gerçekleşecek konserlerin biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden hizmet bedeli ödemeden ulaşabilirsiniz.

Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu

İKSV’nin deprem bölgesindeki kültür-sanat alanındaki çalışmalar için kullanılmak üzere kaynak ayırarak yarattığı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”; deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için kullanılacak. Bölgedeki güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan tüm öğrenciler ve bu okullarda görev yapan eğitmenler fona başvurabiliyor. Pozitif’in de katkı da bulunacağı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”, doremusic ve Zuhal Müzik’in iş birliği ile hayata geçirilecek.

  • Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden,
  • Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan,
  • Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören,
  • Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitmen olan,
  • Deprem sırasında bölgede olup şu anda başka okullara nakil olan tüm öğrenci ve öğretmenler İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir. 30 Mayıs 2023 tarihine kadar açık kalacak başvuru formu ve fonla ilgili ayrıntılı bilgiye İKSV’nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar