Derya Yücel Küratörlüğünde “MUĞLAK” Sergisi Vision Art Platform’da

Muğlak Sergisi
Muğlak Sergisi (Fotoğraf: Ozan Uzun)

“MUĞLAK”
…belirsizliğin bilinemez olanı tümüyle istila etmeyi başardığı an…lar

“MUĞLAK”, Derya Yücel küratörlüğünde Ayşegül Altunok, Sena Başöz, Selim Birsel, Çisil Deniz Delibalta, Ayçesu Duran, Ali Kanal, Gülşah Mursaloğlu, Serkan Özkaya, Ezgi Tok, Deniz Üster, Nil Yalter/Nicole Croiset, Dilek Winchester ve Dream News (Murat Yıldız/Defne Tesal)’ı bir araya getiriyor. Sergi, 24 Aralık 2021 tarihine kadar Vision Art Platform’da.

Serginin alt başlığının da işaret ettiği gibi “belirsizliğin bilinemez olanı tümüyle istila etmeyi başardığı an…lar”a dair görsel bir cümle kuran sergi, muğlaklık arayışının özünde bireysel özgürlük arayışı olduğuna, dilin/söylemin baskıcı iktidarını giderek daha fazla hissettiğimiz bugünlerde anlam üretiminin açık uçlu biçimlerinin hem sanat alanını hem de siyaset alanını çaprazlayarak özgürleştirme potansiyeli taşıdığına dikkat çekiyor. Sergi, didaktik ve tanıdık/bilindik olana güven besleyenleri bir muammada bırakan durumlara, olgulara, nesnelere ve imgelere dair geniş bir jenerasyon sanatçının muğlak jestlerini paylaşıyor.

“MUĞLAK” sergisini hafta içi 11:00 – 18:00, hafta sonu 12:00 – 18:00 arası Vision Art Platform’da ziyaret edebilirsiniz.


Vision Art Platform
Vişnezade mh. Süleyman Seba cd. No.35 Akaretler, Beşiktaş/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.