Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu


Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu
Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali, Atlas Sineması’nda gerçekleştirilen kapanış ve ödül töreniyle sona erdi. Türk diasporasının en yetenekli sanatçılarından Karsu Dönmez’in de sahne aldığı festivalin ödül töreninde Türkçe Konuşan Filmler Yarışma Kategorisi’nde En İyi Film Ödülü’nü “İklim Değişimi” filmiyle Yasemin Demirci kazanırken Yabancı Dilde Filmler Yarışması Kategorisi’nde ise En İyi Film Ödülü, yönetmenliğini Viv Li’nin yaptığı “I Don’t Feel at Home Anywhere Anymore”filminin oldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kurumsal iş ortaklığında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Ulaşım Sponsoru Türk Hava Yolları (THY)ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı destekleri ile; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı organizasyonunda 27-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin bu akşam (29 Ağustos) Atlas Sineması’ndaki kapanış ve ödül töreninde kazanan isimler belli oldu. Sunuculuğunu Simge Fıstıkoğlu’nun üstlendiği festivalin kapanış ve ödül töreninde dünyanın pek çok noktasında verdiği konserlerde ayakta alkışlanan ve Türk diasporasının en yetenekli sanatçıları arasında yer alan Karsu Dönmez; caz, blues ve Türk Müziği’ni harmanladığı parçalarıyla geceye renk kattı.

DİASPORA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ KAZANANLAR

Türkçe Konuşan Filmler Yarışma Kategorisi

En İyi Film Ödülü (5.000€): İklim Değişimi – Yasemin Demirci
TRT Özel Ödülü (2.500€): Hakem – Roman Hodel
En İyi İkinci Film Ödülü (1.500€): Susam – Sami Morhayim

Yabancı Dilde Filmler Yarışması Kategorisi

En İyi Film Ödülü (5.000€): I Don’t Feel at Home Anywhere Anymore – Viv Li
Jüri Özel Ödülü (2.500€): Ward’s Henna Party – Morad Mustafa
En İyi İkinci Film Ödülü (1.500€): Flowing Home — Sandra Desmazieres

Seyirci Ödüllü (500€): Düğün Fotoğrafı – Cemalettin Baş

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir