Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Afişi Belli Oldu

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Afişi Belli Oldu
Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali Afişi

Sinemaseverlerle 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda buluşmaya hazırlanan ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin afişi paylaşıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kurumsal iş ortaklığında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı destekleri ile; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı organizasyonunda bu yıl ilki düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin afişi belli oldu. Diaspora toplulukları ve sinemasının sahip olduğu özgünlüğü kendine özgü motiflerle 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda pandemi koşullarına uygun olarak sinemaseverlerle buluşturacak festivalin afişi beğeni topladı.

Festivalin İlk Yılında “Diaspora”ya Işık Tutan Afiş

Festivalin ilk yılına özel olarak tasarlanan afişin merkezinde festivalin logosunda bulunan göz yer alıyor. Kırmızı ve mor renkler ile tonlarının yumuşak uyumuyla göz alıcı bir renk paleti sunan afiş, bu yönüyle renklerin sinema sanatındaki önemine de vurgu yapıyor. Buzlu bir cam ve ardından belli belirsiz seçilen bir el izi ile yüzün varlığı da festivalin ilk yılındaki sloganı #HerŞeydenBirazKalır ifadesini görsel anlamda tamamlamaya yardımcı oluyor.

Farklılıkların zenginlik olduğu anlayışıyla, farklı diasporaların ne denli başarılı eserler ortaya çıkarabileceğini sinemanın sanatsal anlatım gücüyle gösterecek olan Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nde bu yıl gösterimler, “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında belirlenen kurallar ve tedbirlere uyularak fiziki olarak Atlas Sineması’nda yapılacak.

Sosyal medya hesapları:

Web | Facebook | Twitter | Instagram

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.