Doğa Defteri Raflardaki Yerini AldıGazeteci yazar Ömür Kurt’un eşsiz kalemi ve Serkan Yolcu’nun özgün tasarımıyla zenginleşen Doğa Defteri, 25m2 Kitap etiketiyle raflarda!

Doğa Defteri
Doğa Defteri

“Doğanın var olmak için insanlara ihtiyacı yok ama insanların varlığını sürdürebilmesi için doğaya ihtiyacı var. Üstelik doğa, gizemlerle dolu ve her canlının tarihi aslında varoluşun tarihi! Bu defterde, doğayı ve kendini daha iyi tanıyacaksın.”

Doğa Defteri bu satırlarla başlıyor ve son sayfasına kadar doğa, ağaçlar, hayvanlar hakkında çeşitli bilgiler paylaşıyor. Aynı zamanda araştırma yapmak için sorular soruyor, geri dönüşüm hakkında bilgiler içeriyor, notlar almak için alanlar sunuyor ve eğlenceli etkinlikler öneriyor.

Defterin her bir bölümü mevsimlerle renkleniyor. Bölüm başlarında doğada önemli olan tarihleri not etmek için bir takvim yer alıyor. Yaz geldiğinde keyifle “Merhaba” diyoruz Halikarnas Balıkçısı’na. Greyfurt fidanına, palmiye, mimoza ve begonvile. Sonbaharda Manisa Tarzanı’yla yeşile dönüştürüyoruz her yeri. Manisa dağlarından ovalara usul usul esen rüzgârla bir kez daha hissediyoruz emeğini. Kışın tadını Hayrettin Karaca’yla çıkarıyoruz. Hep bir ağızdan “Toprak Dede” diye sesleniyor, onunla toprağın kıymetini öğreniyoruz. İlkbaharda Atatürk’ün köşkü nasıl yürüttüğüne şahit oluyoruz. Savaşta ağaçları yanan, hayvanlarını ve insanlarını kaybeden bir toplumun, bu kez bir ağacın hayatını kurtarmak için el ele vermesini okuyoruz.

Şimdi tam zamanı…

“Doğa İçin Hareket Planı” da öneren bu defter, doğanın sesini duymamız ve içinde gizlenen güzellikleri keşfetmemiz için harika bir fırsat sunuyor. Bu defter çok güzel bir amaca da hizmet ediyor. Doğayı korumak ve doğa çalışmalarına destek olmak için defterden sağlanacak telif geliri yazar tarafından TEMA Vakfı’na bağışlanmıştır.

Doğa Defteri sayesinde doğayı yakından tanıyacak ve onu korumak için yola koyulacaksınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir