Dönüşen Bir Toplum Üzerine Belgeseller ve Diyaloglar Film ProgramıIran At The Crossways Film Gösterimleri
Film Forum: Iran At The Crossways

Goethe-Institut, Orient-Institut Istanbul ile FILMFORUM ISTANBUL: IRAN AT THE CROSSWAYS (20 – 22 Ocak 2022) programı kapsamında bir işbirliği gerçekleştiriyor. Program, Orient-Institut Istanbul’un güncel araştırma alanları olan “Müzikoloji”, “İnsan, Tıp ve Toplum” ve “Din Çalışmaları”yla bağlantılı kısa film ve belgesel seçkilerini bir araya getiriyor.

Program, muhafazakar toplumların teknolojik gelişmeler ve modernite karşısında yaşadıkları çelişkiler veya tartışmalı toplumsal cinsiyet anlayışları bağlamında dönüşen erkeklik normları gibi İran toplumunun uluslararası arenada daha az ilgi görmüş yönlerine odaklanıyor. İran’ın çok katmanlı kültürel yapısına ışık tutan bağımsız filmleri ve sesleri odağına alıyor. Filmler, Orient-Institut Istanbul’un araştırmacıları tarafından tanıtılıyor ve yönetmenler ve ilgili alanlardan uzmanlar ile birlikte tartışılıyor. Üç tematik oturum, izleyicileri kendi perspektiflerinden yola çıkarak yönetmenler ve bilim insanları arasındaki diyaloğa katkı sağlamaya davet ediyor.

FILMFORUM ISTANBUL: IRAN AT THE CROSSWAYS üç gün boyunca Fransız Kültür Merkezi’nin film salonuna konuk oluyor. Filmler Türkçe altyazılı, konuşmalar sırasında İngilizce-Türkçe simultane çeviri yapılacak.

Katılım için kayıt yaptırılması gerekiyor. İzleyiciler programda yer alan tematik bloklar arasında seçim yapabilir.

Program ve kayıt için tıklayınız.

Etkinlik tüm katılımcılar için ücretsizdir. Girişte kimlik ve geçerli HES kodu gereklidir.

Etkinlik tarihleri: 20 Ocak Perşembe 16:30 – 22 Ocak Cumartesi 15:00

Fransız Kültür Merkezi İstanbul

İstiklal Cad. No:4, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir