Dünya Müzeler Günü’nde Arter’den Çevrimiçi Sergi ve İçeriklerArter, Dünya Müzeler Günü’nde “İstanbul Sularının Hafızasını Yeniden Keşfetmek: İo’nun Yeni Sesi” başlıklı çevrimiçi sergiyi ve koleksiyonundan 100’e yakın yapıtı kullanıcılarla buluşturuyor. Sanatı daha geniş kitlelerle bir araya getirme misyonunu farklı platformlar üzerinden sürdüren Arter’in hazırladığı yeni çevrimiçi içerikler, Google Arts & Culture platformunda erişime açıldı.

Arter-Google Arts & Culture
Arter-Google Arts & Culture

“İstanbul Sularının Hafızasını Yeniden Keşfetmek: İo’nun Yeni Sesi” başlıklı çevrimiçi sergi, Melih Fereli küratörlüğünde Arter’de sergilenen çok kanallı video ve ses yerleştirmesinin üretim sürecine, Bill Fontana’nın pratiğine yön veren yaklaşımlara ve suyun hem ses hem de görüntü bağlamında yaratıcı bir mecra olarak kullanımına ışık tutuyor.

Arter’in Dünya Müzeler Günü kutlamalarıyla eşzamanlı olarak tüm dünyadan kullanıcıların yorum ve deneyimine açtığı diğer içerikler arasında ise, kurumun koleksiyonundan yapıtlar bulunuyor. Arter’de devam eden, Emre Baykal’ın küratörlüğünü üstlendiği OyunBu isimli grup sergisindeki eserlerin de aralarında yer aldığı 97 yapıt, Google Arts & Culture aracılığıyla izleyicilerle buluşuyor.

Google Arts & Culture 80 ülkeden 2.000’i aşkın kültür sanat kurumunun içeriklerini çevrimiçi ortama taşıyan bir platform. Resim, heykel, fotoğraf, video, film, yerleştirme, ses ve performans gibi çeşitli mecralarda üretilmiş 1.400’den fazla yapıt barındıran Arter Koleksiyonu’ndan toplam 300’ün üzerinde eser, Google Arts & Culture platformu aracılığıyla incelenebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir