Dünyanın En Kötü İnsanı İle Tanışma Zamanı!74. Cannes Film Festivali’nde Renate Reinsve’nin üstün performansı ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldığı, Joachim Trier’nin iki Akademi ödülü adaylığı bulunan ve şimdiden modern bir klasiğe dönüşen filmi DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI, 13 Mayıs’tan itibaren sadece MUBI’de.

Dünyanın En Kötü İnsanı İle Tanışma Zamanı!
DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI, Joachim Trier, 2021

Norveçli yönetmen Joachim Trier’nin çok sevilen “Oslo Üçlemesi”nin finali niteliğindeki DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI, hayatta ne istediğini bulmakla ilgili sonu gelmeyen arayışı anlatan duygusal bir öykü. Renate Reinsve’yi uluslararası bir yıldıza dönüştüren film, sonsuz seçeneklerle dolu gözüken, her şeyin belirsizlikle tanımlandığı 21. yüzyıl ruhunu zekice yakalıyor. Norveçli yönetmenin bir kez daha senarist Eskil Vogt ile güçlerini birleştirdiği, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar adaylığı bulunan bu güçlü modern zaman anlatısı, ana karakteri Julie ve onun yolunun kesiştiği insanlarla, çağımızı anlama çabasının uzun bir süre daha parçası olacak.

“Sansasyonel… çok tatlı ve baştan çıkarıcı… bir klasik” -The Guardian

“Reinsve’den kusursuz bir performans” -Time Out

“Romantik komedi türüne sığ klişelerden uzak, samimi ve dokunaklı bir katkı.” -Altyazı

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir