DYO Resim Ödülleri Sergisi Eskişehir’e Geliyor!39. DYO Resim Ödülleri İstanbul Sergisi’ni 7 bin Kişi Ziyaret Etti, Bir Sonraki Durak Eskişehir

1967 yılından bu yana, tam 55 yıldır resim sanatına değer katan DYO Resim Ödülleri’nin İstanbul Sergisi, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Serginin bir sonraki durağı Eskişehir olacak.

39. DYO Resim Ödülleri
39. DYO Resim Ödülleri

Eğitim, kültür ve sanat alanındaki faaliyetleriyle Türkiye’nin öncü vakıflarından olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 39. DYO Resim Ödülleri Sergisi, açık kaldığı tarihler arasında 7 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Tam 55 yıldır aralıksız düzenlenen DYO Resim Ödülleri yarışması, Türkiye’nin sanat tarihine değer katmayı ve sanatçılara yeni ufuklar açmayı sürdürüyor.

Sergi, Sanat Etkinliklerine de Ev Sahipliği Yaptı

“Doğa ve İnsan” temasıyla düzenlenen sergi kapsamında bir dizi sanat etkinliği gerçekleştirildi. Bu etkinliklerden ilki Dr. Ali Kayaalp tarafından yapılan Türkiye’de Gravür Sanatı başlıklı konuşma oldu. Ardından Sanat Tarihçisi, Sanat Eleştirmeni ve Küratör olan Nergis Abıyeva’nın moderatörlüğünde Prof. Dr. Aylin Seçkin, Öktem Aykut Kurucusu Tankut Aykut ve Mixer Art Kurucusu Bengü Gün’ün katılımıyla Bir Tutku ve Bir Meta Olarak Resim başlıklı panel düzenlendi.

Devamında Doç. Cemile Kaptan tarafından Resmi Saklamak ve Restorasyon başlıklı konuşma gerçekleştirildi. Son olarak da serginin küratörü Seda Yörüker’in moderatörlüğünde Ressam Antonio Cosentino, Ressam Ekin Saçlıoğlu ve Ressam Dr. Can Aytekin’in katılımıyla Resmin Sınırları konulu sohbet için bir araya gelindi.

Sergi, Eskişehir’e Gidiyor

39. DYO Resim Ödülleri Sergisi, İstanbul sonrasında sanatseverlerle buluşmak üzere Eskişehir’e gidiyor. Sergi, 15 Aralık – 31 Ocak tarihleri arasında Eskişehir’de Atatürk Kültür ve Sanat Kongre Merkezi’nde gezilebilecek.

Eskişehir’in ardından sergi, Ankara’da CerModern, Mardin’de Sakıp Sabancı Kent Müzesi ve İzmir’de yeni açılacak olan Yaşar Müzesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir