Ece Yörenç’in Yaratıcılığını Üstlendiği If Only’nin Çekimleri Başladı!

Ece Yörenç'in Yaratıcılığını Üstlendiği If Only’nin Çekimleri Başladı!
Michel Noher – Megan Montaner – Miquel Fernández

Netflix bugün Türkiye’nin en önde gelen yazarlarından Ece Yörenç’in güçlü vizyonundan uyarlanan, If Only’nin çekimlerine başlandığını duyurdu. İkinci şansları konu alan bu romantik hikayeyi İspanya ekranına Irma Correa uyarlıyor.

Megan Montaner (30 coins, La caza. Monteperdido) şimdiki hayatından oldukça mutsuz ancak her şeyi tümüyle değiştirme ve yeniden başlama fırsatı olan Emma karakterini canlandırıyor. Miquel Fernández (Alba, El Nudo) kocası Nando’ya hayat verirken, Michel Noher (The Unit, 100 días para enamorarse) ise Emma’nın yeni hayatında karşılacağı Rubén karakterini oynuyor. Bu isimlere ek olarak, oyuncu kadrosunda Jael Pascual (45 rpm), Eduardo Lloveras (The One) ve Bore Buika (Élite) gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor.

Bugüne kadar birçok dizisi (Aşk-ı Memnu, Cesur ve Güzel, Fatmagül, Kuzey Güney ve Medcezir) İspanyol televizyonlarında gösterilen, hatta Fatmagül dizisinin İspanyol adaptasyonu yapılan başarılı senarist Ece Yörenç hiçbirisinin onu If Only kadar heyecanlandırmadığını dile getirdi. Yörenç sözlerine şöyle devam etti: “If Only ile ilk defa bir senaryom başka bir ülkenin orijinali olarak hayata geçiyor, gerçekten aşırı mutluyum diyebilirim. If Only hem çok matrak, hem de oldukça duygusal bir hikaye. 10 yıllık evliliği içinde kaybolmuş bir kadının, kendini aramasını yazdım. İddia ediyorum bu dizi 8 bölüm izlendikten sonra diziye gizlediğimiz detayları bulmak için tekrar izlenecek. Şimdiden izleyecek herkese keyifli seyirler dilerim.”

Irma Correa ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “Kim geçmişe seyahat etmek ve şimdiki hayatımızı hep hayal ettiğimiz gibi yaşama fırsatına sahip olmak istemez ki… If Only Emma’nın kendine yolculuğunu anlatan; hayaller, umutlar, hayatın anlamı, aile, arkadaşlık, aşk… ve kaçınılmaz kader hakkında konuşan bir dizi… Bu projenin çekimlerine başlamak benim için bir hayalin gerçeğe dönüşmesi çünkü Emma’nın gözünden zamanda yolculuk yapmaktan daha iyi bir yol bilmiyorum. “

Netflix için Boomerang tarafından hayata geçirilen dizinin yönetmen koltuğunda Liliana Bocanegra (The Queen of Flow) ve Alejandro Bazzano (La Casa de Papel, Inés del alma mía) oturuyor. Dizi, Sevilla, Madrid and Paris’in birbirinden doğal ve göz alıcı lokasyonlarında çekilecek.

If Only Hakkında

30’larındaki Emma, Nando ile olan 10 yıllık evliliğinden ve aile hayatından oldukça mutsuzdur. Romantizm veya heyecandan yoksun, tamamen rutine bağlamış evliliğinde bir gün eğer zamanda yolculuk yapabilseydi, Nando’nun evlenme teklifini asla kabul etmeyeceğini fark eder ve boşanmaya karar verir. Bundan birkaç gün sonra, yüzyılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşir ve Emma bir mucize eseri on yıl öncesine 2008 yılına geri gider. 30 yaşındaki aklıyla 20 yaşındaki bedenine hapsolmuştur. Şimdi hayat ona önümüzdeki 10 sene içerisinde nelerin olacağını bilmenin verdiği avantajla kim olduğunu ve kim olmak istediğini bir kez daha sorgulama şansı vermiştir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.