Efza’nın Yeni Teklisi “Gen” Avrupa Müzik Etiketi İle Yayında!

efza dinle, efza yeni tekli
EFZA

2020 senesinde bir çok şarkı yayımlayan Efza, 2021 yılına Avrupa Müzik etiketi ile yayınlanan “GEN” isimli teklisi ve klibi ile giriş yapıyor.

Varoluşunun hikayesi olan GEN, içinde tüm insanlığın; iyiler ya da kötüler sıfatları altında bölünmesinin, genetik aktarımını sorguluyor. Aile sandığımız aşkların, en yakın arkadaşlıkların hayatımızdan bir tokat gibi çıkışının da isyanı!

Elektronik seslerin ve canlı enstrümanların bir arada olduğu bu parçada söz-müzik, düzenleme ve mix Efza’ya ait. Mastering Pieter Snapper’ın ellerinden. Gitarlarda Hakan Grey, bas gitarda Onur Atar, bendir ve ebowda Ali Saran eşlik ediyor. Vokal eşliklerinde ise Can Bora Tanzer var…

GEN’in klibinin yönetmenliğinde Meltem Şentürk adını görüyoruz. Klipteki görsel efektler ise Yağız Mehdi Abbas’ın ellerinden.


Efza

20 Ekim 1994 tarihinde Kocaeli’de doğmuştur. İlk olarak şiir yazan Efza, sesini keşfettiğinde şarkı da yazabileceği hayali ile yolculuğuna başlamıştır.

2014 yılında Haliç Üniversitesi – Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünü kazanmış, eğitimi için İstanbul’a yerleşmiş ve 2018 yılında onur belgesi alarak eğitimini tamamlamıştır. Üniversitede seçmeli ders olarak aldığı ‘’Müzik Teknolojileri’’ ile kendini biraz daha keşfedip, mezun olduktan hemen sonra Galatasaray ITM – Müzik Prodüksiyon bölümünde eğitim görmeye başlamıştır. 2020 yılında da bu eğitimini tamamlamıştır. Müzik Prodüksiyon eğitimine devam ettiği sırada Sanat Terapisi Sertifika Eğitim Programını tamamlamıştır.

Web: efza.info/
Youtube: Efza
Instagram: Efza


EFZA – GEN

GEN

Söz/Müzik/DÜzenleme/Mix : Efza
Mastering: Pieter Snapper
Akustik/Elektro Gitar: Hakan Grey
Bas Gitar: Onur Atar
Vokal Eşlik: Can Bora Tanzer
Bendir/Ebow: Ali Saran
Kapak Fotoğrafı: Studio Crew

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.