Ekrem Kadak “Süpür II” Resim Sergisiyle Galeri Selvin Nişantaşı’ndaEkrem Kadak’ın “Süpür II” isimli resim sergisi, 23 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Selvin’in Nişantaşı’ndaki adresinde ziyarete açılıyor.

1957 Tokat doğumlu olan sanatçı Ekrem Kadak, 1979 Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi’nde lisansını tamamladı.

1985’te başlayan Anadolu Sergileri, 1990 yılından itibaren büyük kentlerde devam etmiştir. Üçü yurt dışında olmak üzere, 25 kişisel ve 50’ye yakın karma ve grup sergilerine katıldı.

Bu dönem resimleri yaşadığı coğrafyanın ten, an ve boşluk temalarının öne çıktığı işlerdir. Yaşamı boyunca Kapadokya’ya olan ilgisi vardı ve Karlık Evi Otelin sahibi Abdullah Şen’le tanıştı. Kapadokya Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması’nı birlikte organize ettiler. Günümüze kadar dünyadan ve ülkemizden 300’e yakın sanatçıyı buluşturdular.

Kapadokya, Ekrem Kadak için resmine eklentiler oluşturma sürecinin önünü açan deneysel bir sürecin başlangıcıdır. Cam paletin diğer yüzünün büyüsü onu dünyada cam altı resmi konusunda neler yapıldığını araştırmaya yönlendirdi. 20.yy da büyük sanatçıların ilgisiyle zanaattan sanata evrilen bu duruma çağdaş göndermeler oluşturarak çalışmalarına devam etmektedir.

2018 AANKSRS Sanat kurumu yılın sanatçısı ödülüne layık görülen Ekrem Kadak‘ın “Süpür II” isimli sergisi Galeri Selvin‘in Nişantaşı’ndaki adresinde 23 Mart – 17 Nisan tarihlerinde görülebilir.

Galeri Selvin Nişantaşı
Abdi İpekçi Caddesi No:38 D:3, Nişantaşı İstanbul
Pazartesi-Cumartesi 11:00 – 19:00

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.