Elektronik Müzik İkilisi pavyonberlin’in Yeni Teklisi ”Düşünce” Yayında!

Elektronik Müzik İkilisi pavyonberlin'in Yeni Teklisi ''Düşünce'' Yayında!
pavyonberlin

Serkan Erel ve Mete Birgören tarafından, 2020 Kadıköy/İstanbul’da temelleri atılan elektonik müzik ikilisi pavyonberlin’in ikinci teklisi “Düşünce” 20 Ağustos tarihince BBI Music Co. etiketi ile yayınlandı.

Türkiye’deki gece hayatını simgesel olarak özetleyen “pavyon” kelimesi ve elektronik müzik sahnesinin dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olan “Berlin” şehrinin isminin birleşmesi ile oluşan grubun, ikinci teklisinin sözleri Serkan Erel’den, müziği ise Mete Birgören ve Serkan Erel ikilisinden çıktı.

Yeni teklide ikili, başımıza geleceklerden kaçamayacağımızı, kaçmaya çalışsak da sonunun gelmeyeceğini ve düşmenin öğretici tavrına kendimizi bırakmamız gerektiğinden bahsediyor. Vahşi batı filmini anımsatan seslerle başlayan parçada swing’li blues ritminin girmesiyle tekinsiz duygulara sürükleniyoruz. Gitar ve synthesizer partisyonları sözlere cevap verirken, şarkının sonuna doğru duyduğumuz mızıka solosu ise bizi vahşi batı atmosferine daha da bağlıyor.

pavyonberlin’in ikinci teklisi “Düşünce” BBI Music Co. aracılığıyla şimdi tüm dijital platformlarda!

“Düşünce” Künye

Söz: Serkan Erel
Besteci: Serkan Erel, Mete Birgören
Prodüktor: Serkan Erel, Mete Birgören
Kayıt: Serkan Biber
Mix: Mete Birgören
Mastering: Turgay Poyraz Yıkılmaz
Artwork Foto: Berkay Öktem
Artwork Tasarım: Serkan Erel
Label: BBI Music Co.

Vokal: Serkan Erel
Geri Vokaller: Mete Birgören, Serkan Erel
Synthesizer Programlama ve Sampling: Mete Birgören, Serkan Erel
Gitar: Mete Birgören
Mızıka: Serkan Erel

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar