Emin Mete Erdoğan’ın Solo Sergisi Anna Laudel Bodrum’da Açıldı

Emin Mete Erdoğan’ın Anna Laudel Bodrum’daki İlk Kişisel Sergisi “Over the Under” Açıldı

Emin Mete Erdoğan, Over the Under, 2023, Anna Laudel Bodrum. Fotoğraf: Murat Aslan Kara
Emin Mete Erdoğan, Over the Under, 2023, Anna Laudel Bodrum. Fotoğraf: Murat Aslan Kara

Anna Laudel Bodrum, ev sahipliğini ZAİ Yaşam’da yaptığı, modern ve güncel sanat dünyasında beğeniyle takip edilen çok yönlü sergi programına Emin Mete Erdoğan’ın kapsamlı kişisel sergisi ile devam ediyor. Emin Mete Erdoğan’ın ismini zamanaltı ve mekanüstü terimlerinden alan sergisi “Over the Under” 18 Haziran 2023 tarihine kadar görülebilir.

Hayata dair imgeler üzerinde teknik resimle klasik resim tekniğini bir araya getiren ilhamını ise mitolojik hikayelerden ve diyalektik düşünceden alan Emin Mete Erdoğan ziyaretçilerini kavramlar üzerine düşünüp derinleşmeye davet ediyor. Sanatçının kendine has ifade biçimi ile farklı türleri bir araya getiren eserleri tarihsel ve kültürel akışı sekteye uğratarak kavramsallığı sürekli tekrarlarla sağlıyor.

Sergide çoğunlukla, sanatçının 2021 yılından bu yana özellikle bu sergi için ürettiği resim, rölyef, heykel ve video üretimleri yer alırken, aynı zamanda sanatçının ”Milattan sonra 4 Milyar” ve “Bitkiler, Hayvanlar ve Binalar” dahil olmak üzere önceki sergilerinden işler de ziyaretçileri ile buluşuyor.

Kompozisyonlarında kullandığı imge seçimlerinde kendini normların dışında tutmayı başarabilen Emin Mete Erdoğan, eserleriyle içinde yaşadığımız ve belirli anlamlar atfettiğimiz varlıksal zemini sorgulatarak, geçmişi ve bugünü, doğuyu ve batıyı ve daha birçok çelişkiyi çoğunluğun ve bütünlüğün gücüyüle saflaştırmak, iyileştirmek ve yeniden kişiselleştirmek için alan yaratıyor.

Erdoğan’ın zamansız ve mekansız kadrajlar oluşturduğu çarpıcı ve çok katmanlı eserlerini kapsayan “Over the Under”, 18 Haziran 2023 tarihine kadar Anna Laudel Bodrum’da görülebilir.


ZAİ Yaşam

Halide Edip Adıvar Cd. No:7 Çırkan Mah. Konacık 48400 Bodrum/Muğla


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir